control z

Netflix dizisi Control Z oyuncu kadrosu

Control Z nedir

Control Z ilk Meksika yapımı orijinal Netflix dizisi. 22 Mayıs 2020 tarihinde yayımlanmaya başlanan dizi yayımlanan ilk gününden itibaren Top 10 listesinden çıkmadı. Control Z dizisi, anonim bir hackerın okuldaki öğrencilerin sırlarını ifşa etmesiyle başlıyor bunu yaparken de yakın arkadaş olan insanları birbirine düşürüyor. Oldukça sessiz ama gözlemci biri olan Sofia ise okula yeni gelen öğrenci Javier ile bu gizemli hackerın kim olduğunu bulmaya çalışıyor.

Control Z oyuncu kadrosu

Ana Valeria Becerril / Sofia

control z sofia

Dizide Ana Valeria Becerril tarafından canlandırılan Sofia karakteri babasının ölümünün ardından yaşadığı travmaları atlatmaya çalışan biraz içine kapanık bir karakter. Okuldaki zorbalar tarafından gözlemciliği yüzünden biraz dalga konusu olsa da onun pek umurunda olan bir şey değil.

Yankel Stevan / Raul

control z raul

Dizide onunkinden biraz daha farklı olsa da Raul’un da Sofia gibi babasıyla ilgili problemleri var. Eski vali olan babasına fazlasıyla güvenen Raul’un davranışlarına da bu güven fazlasıyla yansıyor. Oldukça rahat bir karakter olan Raul da anonim hacker tarafından ifşalanınca babasıyla ailesinin parçalanacak seviyeye gelmesi gibi problemler yaşıyor. Üstelik dizinin ilerleyen bölümlerinde izleyeceğimiz aşk üçgeninin bir parçası.

Michael Ronda / Javier

control z javier

Javier okulun yeni gelen öğrencisi ve geldiği günden itibaren de bir derste partner olduğu Sofia ile yakınlaşmaya başlıyor. Babası önemli bir futbolcu olan Javier’in adı babası yüzünden futbolla anılıyor ve istemese de okul takımında oynamaya zorlanıyor. Yani en az Sofia ve Raul kadar babasıyla ilgili problemleri var. Javier da izleyeceğimiz bu aşk üçgeninin bir diğer parçası.

Zion Moreno / Isabela

control z isabela

Dizide Zion Moreno tarafından canlandırılan Isabela karakteri okulun “popülerleri” arasındadır. Okuldaki bu gizemli hacker tarafından ilk ifşalanan ve arkadaşlarının ihanetine uğrayan kişidir. Mutlu bir ilişkisi olan Isabela trans bir birey olduğu öğrenilince arkadaşlarının bir kısmı tarafından sözlü tacize uğrar ve ilişkisi bozulur. Üstelik bu anonim hesabın intikam isteğini de geri çevirmez.

Luis Curiel / Luis

control z luis

Luis oldukça içine kapanık bir karakterdir, kendisini sürekli çizimlerine verir. Asosyalliği ve “ezik” tavırları yüzünden sürekli okuldaki “popüler” arkadaş grubunun dalga konusu olup zorbalığa uğrar, sözlü ve fiziksel şiddete maruz kalır.

Macarena García / Natalia

control z natalia

Natalia da dizide “popülerler” arasında. Yıl sonunda gerçekleşecek olan partiyi düzenlemek de onun görevi ama o da anonim hacker tarafından ifşalanınca bu görev elinden alınır. Çünkü insanlar yıl sonunda yapılacak parti için verdikleri paraların kişisel harcamaları için kullanıldığını öğrenir.

Fiona Palomo / Maria

control z maria

Dizide Natalia ile ikiz olan Maria ikizine hiç benzememektedir ve onun tam tersi bir karaktere sahiptir. Okuldaki birçok kişi tarafından sevilen Maria aynı zamanda ikizinin problemleriyle uğraşmakta ve onu dizginlemeye çalışmaktadır.

Patricio Gallardo / Gerry

control z gerry

Gerry de okuldaki “popüler” kişiler arasındadır ve oldukça zorba bir kişiliğe sahiptir. Okulda sürekli Luis ile uğraşıp ona hem psikolojik hem fiziksel şiddet uygularken arkadaşının trans bir birey olduğunu öğrenmesi ile onu da kendine dalga konusu yapar. Gerry de anonim hacker tarafından ifşalanır. Daha önce birçok kez gay porno izlediği ortaya çıkınca bunu inkar etmek için elinden gelen her şeyi yapar ve daha da saldırganlaşır.

Andres Baida / Pablo

control z pablo

Andres Baida tarafından canlandırılan Pablo karakteri bu gizli hacker tarafından ifşalanıncaya kadar Isabela ile çıkmaktadır. Pablo’nun da fotoğraf ve videoları ortaya çıkar. Başka birine gönderdiği çıplak fotoğraflar ve cinsel organı ile okuldaki öğrencilerin birçoğunun diline düşer ve dalga konusu olur.

Dizide aynı zamanda Samantha Acuña, Iván Aragón, Xabiani Ponce de León, Patricia Maqueo, Rodrigo Cachero, Rocío Verdejo, Mauro Sanchez Navarro, Lidia San José, Thanya López, Renata del Castillo, Arturo Barba, Kariam Castro, Ariana Saavedra, Alexander Holtmann, Nastassia Villasana, Marco Zunino, Susana Lozano gibi isimler de yer almakta.

Yayımlandığı ilk günden itibaren büyük bir izleyici kitlesine ulaşan ve Top 10 listesinden düşmeyen dizinin ikinci sezon onayı alması da uzun sürmedi, yayımlanmasının ardından çok kısa bir sürenin ardından yeni sezon onayı haberini de aldık.

Control Z dizisinin ikinci sezon onayı almasıyla ilgili habere aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

https://seyrederiz.com/control-z-2-sezon-onayi-aldi/

Dizinin ilk sezon fragmanına aşağıdan ulaşabilirsiniz.

 

Seyrederiz, Türkiye’nin dizi ve film platformudur. Sitemiz üzerinden dizi ve filmlere dair haberler, incelemeler, öneriler, eleştiriler gibi çeşitli içeriklere ulaşabilirsiniz.