Léa Seydoux, Party of Fools adlı dönem filminin başrolünde!

lea seydoux

Léa Seydoux, 2013 yapımı Michael Kohlhaas filmine imza atan Arnaud des Pallières’in yöneteceği Party of Fools isimli dönem filminin başrolünde yer alacak.

lea seydoux

Kendini sinema dünyasında Blue Is the Warmest Colour, Spectre ve The Lobster gibi filmlerle tanıtan Léa Seydoux, önümüzdeki zamanlarda yeni James Bond filmi olan No Time to Die, Wes Anderson’ın heyecanla beklenen filmi The French Dispatch ve On Body and Soul’un yönetmeni Ildikó Enyedi’nin üç yıl aradan sonra sinemaya geri döneceği film The Story of My Wife gibi pek çok ilgi çekici yapım ile karşımıza çıkacak.

Bu filmlerin Koronavirüs yüzünden ne zaman vizyona gireceğini düşünürken, başarılı oyuncu yeni projesini belirledi. Mads Mikkelsen’li 2013 yapımı Michael Kohlhaas filmine imza atan Arnaud des Pallières‘in yöneteceği Party of Fools adlı dönem filminde Léa Seydoux filmin başrolünde yer alacak.

Party of Fools filminin çekimlerine yıl sonunda başlanması bekleniyor.

lea seydoux

Arnaud des Pallières ve Christelle Berthevas’ın senaryosunu birlikte kaleme aldıkları film, 1893’te Paris Karnavalı’nda geçiyor. Gerçek tarihi olaylara ve karakterlere dayanan film, politikacıların, sanatçıların ve sosyetik insanların bir araya geldiği baloda Pitié Salpétrière akıl hastanesinde yaşananları konu alıyor.

Filmde Seydeux, iyi davranışları ve görünümleri nedeniyle geceye katılmak üzere 4.500 kişi arasından seçilen 150 kadın hastadan biri olan Fanni karakterini canlandıracak. Gece ilerledikçe, Fanni’nin aklına tek bir şey vardır. Annesini kalabalık arasında bulmak ve kaçmak.

Aynı zamanda Party of Fools, Mélanie Laurent tarafından yönetilen The Mad Women’s Ball adı verilen bir başka film ile büyük bir benzerlik taşıyor. Victoria Mas’ın ödüllü romanından uyarlanan The Mad Women’s Ball da 19. yüzyılda Salpétrière hastanesinde geçiyor. Baloların düzenlendiği bu akıl hastanesindeki kadına odaklanan film şu anda Alain Goldman’ın Legende Films’i tarafından geliştiriliyor. Aynı dönemde ve aynı hastanede geçen bu iki Fransız yapım filmin birbirini ayıran yanlarının ne olacağı bekleyip zamanla göreceğiz.

 

Total
0
Shares
Önceki
control z

Netflix dizisi Control Z oyuncu kadrosu

Sonraki
capone

Capone’un yönetmeni filme yapılan olumsuz yorumlar hakkında konuştu