dark rehberi

Netflix Dark dizisini anlamayanlara yardımcı olmak için internet sitesi kurdu

“Soru nerede değil. Asıl soru ne zaman. Her şey birbiriyle bağlantılı. Sorularınla yüzleş.”

Netflix’in bilim kurgu dizisi Dark 3. sezonu ile 27 Haziran tarihinde ekranlara dönmüştü. İlk iki sezon için çok yapılan “Olaylar çok karışık, anlayamıyoruz.” yorumu 3. sezon ile birlikte epey arttı. Netflix sorularına cevap bulamayan izleyicilere yardımcı olması için yeni bir internet sitesi kurdu : Dark Rehberi

dark rehberi

Dark Rehberi nasıl çalışıyor?

İnternet sitesine https://darknetflix.io/tr adresinden ulaşabilirsiniz. Peki bu site ne işe yarıyor? Size nasıl yardımcı olacak? Yazımızda bu soruları cevaplayacağız.

Siteye ilk girdiğinizde karşınıza şimdiye kadar hangi sezon ve hangi bölümleri izlediğinizi seçebileceğiniz bir menü çıkıyor. Bu şekilde spoiler almadan rahat rahat siteyi gezebiliyorsunuz. İzlediğiniz bölümleri seçtikten sonra size özel düzenlenmiş bir soy ağacı karşınıza çıkacak. Dark dizisinin akraba ilişkileri biraz kafa karıştırıcı olduğu için bölüm bölüm soy ağacını koymaları herkes açısından iyi olmuş. Soy ağacı üzerinden bilgi almak istediğiniz karakterin resmine tıklayarak karakter ile ilgili bilgi alabilirsiniz. Ayrıca seçtiğiniz kişinin diğer karakterler ile ilişkisine ve dizi boyunca dahil olduğu olaylara da ulaşabilirsiniz.

Sitede Türkçe dil seçeneği de mevcut. Soldaki menüden dili ayarlayabilirsiniz. Aynı yerden dizinin bölümlerine ve ailelere de ulaşabilirsiniz.

Ayrıca soldaki menüde “Ne”, “Kim”, “Ne zaman” seçenekleri var. Ne yazan yere tıklarsanız dizi için bir sembol olmuş pek çok nesnenin ne olduğuna ve aslında ne ifade ettiğine de ulaşabilirsiniz. Kim ifadesine tıklarsanız karakterlere, karakterlerin ilgili olduğu kişi ve olaylara bakabilirsiniz. Ne zaman ifadesinde ise zaman dilimleri var. Farklı yıllarda neler yaşandığına ya da hangi olayın hangi zamanda gerçekleştiğine göz atabilirsiniz.

Seyrederiz, Türkiye’nin dizi ve film platformudur. Sitemiz üzerinden dizi ve filmlere dair haberler, incelemeler, öneriler, eleştiriler gibi çeşitli içeriklere ulaşabilirsiniz.