Netflix, Chadwick Boseman adına Oscar kampanyası düzenleyecek

mm
Chadwick Boseman

Netflix, geçtiğimiz haftalarda hayatını kaybeden ünlü oyuncu Chadwick Boseman anısına iki Oscar kampanyası düzenleyecek. Yardımcı Erkek Oyuncu Oscar’ı adaylığında kullanılacak olan Boseman’ın, bu yolla sinema tarihine kazınması bekleniyor.

Chadwick Boseman

Chadwick Boseman, Oscar Ödüllerine aday olacak

Kanser nedeni ile geçtiğimiz dönemde hayatını kaybeden Boseman, Spike Lee imzalı “Da 5 Bloods” ve müzikal biyografik yapım “Ma Rainey’s Black Bottom” olmak üzere iki farklı Netflix filminde rol aldı. Boseman’ın kariyerinin en iyi noktasındayken vefat etmesi onun değerini daha çok artıracak gibi görünüyor. Muhtemel olarak en azından bir Oscar ödülünün oyuncuya verilebileceği düşünülüyor.

Boseman ödülü kazanırsa James Dean, Peter Finch ve Heath Ledger’ın ardından hayatta değilken Oscar Ödülü kazanmış 4. aktör olacak.

Chadwick Boseman

Chadwick Boseman‘ın yer aldığı Netflix filmlerinden “Ma Rainey’s Black Bottom”ın yapımcısı Denzel Washington, hayatını kaybeden ünlü aktör hakkında daha önceleri şöyle söylemişti:

“Harika bir iş çıkardı ve gitti. Hâlâ inanamıyorum.”

Şu an için Akademi Ödülleri’nin herhangi bir adayı açıklanmadı ve ocak ayından önce de herhangi bir açıklama yapılması beklenmiyor. Ancak tahminler, Chadwick Boseman’ın bu yılki Oscar Ödülleri’ne damgasını vuracağı yönünde.

Yeni gelişmeler ve çok daha fazlası için takipte kalın.

Total
0
Shares
Önceki
Sherlock Holmes
mm

Sherlock Holmes 3 rafa kaldırıldı

Sonraki
Uncharted
mm

Uncharted filminden ilk görsel yayımlandı