eden

Netflix animesi Eden geliyor

Netlix’in 4 bölümden oluşacak  mini anime dizisi Eden, 2020 yılının sonbaharında yayımlanacak. Anime, bilim kurgu ve fantastik türlerinde olacak. Animenin yapımcılığını Justin Leach üstleniyor ve yönetmen koltuğunda ise Fullmetal Alchemist: Brotherhood, Alien Nine, Scorching Ping Pong Girls ile tanınan Yasuhiro Irie oturmakta.

Eden konusu

Anime, adını aldığı Eden 3 olarak bilinen mekanik metropolde geçiyor. Anime şu an bulunduğumuzdan binlerce yıl sonrasını anlatıyor, insanoğlu yok olmuş ve dünyada sadece robotlar kalmış. Bir gün günlük görevlerini yerini getirmekte olan iki çiftçi robotu yanlışlıkla yaşam kapsülü içinde olan bir insan kız çocuğunu uyandırırlar. Bugüne kadar onlara öğretilen en önemli şeylerden biri her zaman insanların yasaklanmış eski bir mitten başka bir şey olmadığıdır. Şu ana dek buna hep inanmış olan bu iki robot bir anda gerçekliklerini sorgulamaya başlar. Şimdilik yapabilecekleri tek şey ise bu küçük insan kız çocuğunu yaşadıkları mekanik metropolden dışarı çıkarmak ve uzaklaştırmaktır.

Bu zamana kadar birçok dünyada yaşam kapsülü içinde kalan tek bir insanın kazara veya bilerek uyanması ve daha sonra neler yaşadığına dair çok fazla senaryo izledik. Yine de bir Netflix animesi olması heyecan verici.

Animenin fragmanına aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Yeni başlayanlar için anime önerisi yazımıza aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

https://seyrederiz.com/yeni-baslayanlar-icin-10-anime-onerisi/

Seyrederiz, Türkiye’nin dizi ve film platformudur. Sitemiz üzerinden dizi ve filmlere dair haberler, incelemeler, öneriler, eleştiriler gibi çeşitli içeriklere ulaşabilirsiniz.