Another Round

Druk filminin ilk fragmanı yayımlandı!

Thomas Vinterberg ve Mads Mikkelsen’i yeniden bir araya getiren Druk’tan fragman geldi

Thomas Vinterberg ve Mads Mikkelsen’i yeniden bir araya getiren Druk filminden ilk fragman yayımlandı. Film, Cannes 2020 etiketiyle sonbahardaki film festivallerinde gösterilecek.

Festen, Submarino ve Jagten filmleriyle tanınan Danimarkalı yönetmen Thomas Vinterberg, geçtiğimiz yıl Druk adlı yeni filmini duyurmuştu. Filmin çekimlerine geçtiğimiz yıl Mayıs ayında başlanmış ve Temmuz ayında da tamamlanmıştı. Filmin ilk gösterimini bu yıl Eylül ayında gerçekleştirmesi planlanıyordu. Ancak tüm dünyayı etkisi altına alan Koronavirüs salgını pek çok filmin prömiyerinin ertelenmesine neden olduğu gibi bu filmi de etkiledi. Ancak yapılan yeni bir duyuruda, filmin planlandığı üzere 24 Eylül 2020’de Danimarka Sinema Kulübü’nün 2020/21 sezonunu açacağı açıklandı.

Film daha önce 2012 yapımı The Hunt filminde birlikte çalışan Thomas Vinterberg ve Mads Mikkelsen ikilisini yeniden bir araya getirecek.

druk

Druk filminin konusu ne olacak?

Senaryosunu Thomas Vinterberg ve Tobias Lindholm’un kaleme aldığı film, belirli miktardaki alkol tüketiminin dünyayı daha iyi algılamamızı sağlayacağı teorisini test etmeye karar veren dört lise öğretmenini merkezine alıyor. Druk’ın yapımcılığını üstlenen Zentropa Productions, filmi şöyle tanımlıyor:

“İnsanın kanında binde birin yarısından daha az alkolle doğduğuna dair bir teori vardır. Kandaki alkol zihni dış dünyaya açar, sorunlar daha küçük görünür ve yaratıcılık artar. Martin, evliliğinin bocalaması nedeniyle yaşlı ve yorgun hisseden bir lise öğretmenidir. Öğrencileri ve velileri not ortalamalarını arttırmak için onun bir sözleşmesini feshetmek istemektedir. Teoriden cesaret alan Martin ve üç meslektaşı da deney yapmak için kolları sıvar ve günlük yaşamlarında belirli bir seviyede alkol tüketimine başlarlar. Eğer Churchill, sisli ruhlar arasında II. Dünya Savaşı’nı kazanmışsa, onlar ve öğrencileri için ne yanlış gidebilir ki?

Sonuç başlangıçta olumludur. Artık Martin’in sınıfı onu farklı bir şekilde dinlemektedir ve deneyleri sonuçların raporlandığı gerçek bir akademik çalışma haline gelmeye başlar. Yavaş ama emin adımlarla alkol, dört arkadaşın ve sorunlarının çözülmesine neden olur. Hem dersleri hem de deneyin sonuçları iyi gitmektedir. Martin’in karısıyla ilişkisi gelişir ve dört arkadaş hayatı hissetmeye başlar. Deney bazıları için iyi giderken, diğerleri için raydan çıkmaya başlar. Alkolün dünya tarihinde harika sonuçlar üretebileceği açık ve net hale gelir ancak tüm bu cesaretin sonuçları olacaktır.”

druk

Druk filminin oyuncu kadrosu:

Thomas Vinterberg’in senaryosunu daha önce The Hunt’ta birlikte çalıştığı Tobias Lindholm ile birlikte ele aldığı filmin oyuncu kadrosunda Mads Mikkelsen ile beraber The Hunt ekibinden Thomas Bo Larsen, Lars Ranthe ve Susse Wold de yer alıyor. Ayrıca filmin başrolünde Mads Mikkelsen’e daha önce Kursk ve The Commune filmlerinde Thomas Vinterberg ile çalışan Magnus Millang eşlik ediyor.

Druk, arkadaşlık, özgürlük ve alkol hakkında eğlenceli, dokunaklı ve düşündürücü bir drama olarak tanımlanıyor. Thomas Vinterberg’ün bu film fikri üzerine 2013 yılından beri kafa yorduğu biliniyor. Filmin sinemalar açıldığında 30’dan fazla ülkede gösterime girmesi bekleniyor. Ancak ülkemizde gösterime girip girmeyeceği henüz belirsizliğini koruyor.

Cannes 2020 kimliğiyle sonbahardaki film festivallerinde gösterilmeye hazırlanan Druk filminden yayımlanan ilgi çekici fragmanı aşağıdan izleyebilirsiniz.

Seyrederiz, Türkiye’nin dizi ve film platformudur. Sitemiz üzerinden dizi ve filmlere dair haberler, incelemeler, öneriler, eleştiriler gibi çeşitli içeriklere ulaşabilirsiniz.