National Treasure

National Treasure serisi dizi oluyor

Sevilen film serisi Disney+ dizisi oluyor

National Treasure serisi Disney+ dizisi oluyor!

Disney+, National Treasure filminden uyarlanacak bir dizi üzerinde çalışmalara başladı.

National Treasure 3 filminin geleceği haberleri bu yılın başlarında duyurulmuştu. Şimdi ise dizi olarak hazırlandığı duyuruldu. Yapımcı Jerry Bruckheimer, National Treasure 3 filmine ek olarak bir de Disney+ için bir dizinin geliştirildiğini doğruladı.

national treasure

Nicolas Cage, Diane Kruger, Justin Bartha, Jon Voight ve Harvey Keitel gibi isimleri bünyesinde bulundurduğu kadrosuyla National Treasure’ın ilk filmi 2004 yılında vizyona girmişti. Nicolas Cage, tarihçi ve aynı zamanda kendi kendini yetiştirmiş bir kriptolog olarak, Amerikan tarihi eserlerinde bulunan ipuçlarıyla uzun süredir kayıp olan hazineyi arayan, Indiana Jones ve Robert Langdon karışımı, amatör soyguncu Benjamin Franklin karakakteri ile karşımıza çıkmıştı. Ardından 2007 yılında National Treasure: Book of Secrets ile devam filmi çekilmişti. Son 10 yıldır filmin sevenleri 3. filmi beklerken en sonunda filmlerin yapımcısı Jerry Bruckheimer, hem National Treasure 3. filmi hem de Disney+ için National Treasure dizisi üzerinde çalışıldığını resmi olarak duyurdu.

Indiana Jones ve Robert Langdon serilerinin ve Nicolas Cage’in tarihçi rolünün bir kombinasyonu sayesinde National Treasure izleyicilerin sevdiği bir film haline gelmişti ve gişede de başarı yakalamıştı. Bu nedenle Ocak ayında Disney’in yaptığı 3. film açıklaması pek de şaşırtıcı değildi.

svg%3E

National Treasure dizisinin pilot bölümü yazıldı

Filmin yapımcısı olan Jerry Bruckheimer, National Treasure 3 filminin hala geliştirilme aşamasında olduğunu doğruladı. Ayrıca filmlerden çok daha genç bir kadroya sahip olacak yeni bir televizyon dizisi üzerinde çalıştıklarını da belirtti ve yeni yapımdan “Film şu anda yazılıyor. Ayıca dizi çalışmaları da devam ediyor, elimizde pilot bölümü için bir senaryomuz ve gelecek bölümlerin bir taslağı var.” şeklinde bahsetti.

Disney yaptığı açıklamayla Bad Boys 3 ile tanınan Chris Bremner ile serinin üçüncü filmini yazması için anlaştıklarını duyurdu. Ancak açıklama sadece bununla sınırlıydı. Nicolas Cage ve Diana Kruger’ın geri dönüp dönmeyeceği ya da filmin ne zaman vizyona gireceğine dair herhangi bir bilgi şu an için duyurulmadı.

National Treasure serisinin ilk filminin fragmanına aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Bir diğer Disney+ yapımı olan Fury Files ile ilgili yazıya aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

https://seyrederiz.com/nick-fury-dizisi-fury-files-disneya-geliyor/

Seyrederiz, Türkiye’nin dizi ve film platformudur. Sitemiz üzerinden dizi ve filmlere dair haberler, incelemeler, öneriler, eleştiriler gibi çeşitli içeriklere ulaşabilirsiniz.