lovecraft country

Lovecraft Country fragmanı yayımlandı

Lovecraft Country dizisinin ilk fragmanı yayımlandı

HBO’nun yakında izleyicilerle buluşturacağı fantastik/korku türündeki dizisi olan Lovecraft Country’nin ilk fragmanı yayımlandı. 

Game of Thrones, Westworld, Chernobyl gibi dizileriyle büyük bir hayran kitlesine sahip HBO, yakında izleyiciyle buluşacak fantastik/korku türündeki dizisi Lovecraft Country’nin ilk fragmanını yayımladı. Matt Ruff’un aynı adlı kitabından uyarlanan dizi, 1950’li yılların ABD’sinde geçen ve korku yönü ağır basan bir yapım olarak karşımıza çıkacak.

Siyahi karakterlerin etrafında şekillenen yeni HBO dizisi, dönem dizisi olmasıyla fantastik/korku türünün yanında ırkçılık konusuna da önem veriyor. Özellikle dizinin geçtiği yıllar olan 1950’li yıllarda ABD’de siyahilere karşı çok büyük ırk ayrımı yapılıyordu. Lovecraft Country de dönemi doğru şekilde yansıtmak için sosyal yaşamı gerçekliğiyle izleyiciyle buluşturacak.

svg%3E

Lovecraft Country konusu ve oyuncu kadrosu:

Matt Ruff’ın 2016 yılında basılan ve okurlar tarafından beğeniyle karşılanan aynı isimli fantastik korku romanından uyarlanan Lovecraft Country, genç Afro-Amerikan Atticus Black’in, 1950’ler ABD’sinde, arkadaşı Letitia ve amcası George ile bir araya gelerek kayıp babasını arayışına odaklanıyor. Seri, arayışı takip ederken Atticus’un hem beyaz ABD’nin ırkçılığıyla hem de kitabın korkunç canavarlarıyla mücadelesini izliyor. Atticus’u Jonathan Majors’ın canlandırdığı seride, Michael Kenneth Williams Atticus Black’in babası rolü ile, Jurnee Smollett-Bell Letitia rolünde ve Emmy ödüllü oyuncu Courtney B. Vance ise George rolüyle karşımıza çıkacak.

Lovecraft Country, izleyicileri sadece 1950’li yıllara götürmeyecek, aynı zamanda canavarlarla da karşılaştıracak. Dizinin alt metninde yine de  canavarların aslında insan olduğuna vurgu yapılacak. Irkçılık, ayrımcılık, polis şiddeti gibi pek çok konuya değinecek Lovecraft Country, çoğu insanın aslında canavardan farksız olduğunu işaret ediyor.

2020 yılının Ağustos ayında yayımlancak dizinin fragmanına aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Ünlü Türk yönetmen Fatih Akın’ın HBO için çekeceği mini dizi ile ilgili yazıya aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

https://seyrederiz.com/fatih-akindan-hbo-icin-mini-dizi/

Seyrederiz, Türkiye’nin dizi ve film platformudur. Sitemiz üzerinden dizi ve filmlere dair haberler, incelemeler, öneriler, eleştiriler gibi çeşitli içeriklere ulaşabilirsiniz.