mulan

Mulan Disney+’a geliyor

Merakla beklenen Mulan, Disney+’a 30 dolar ücret karşılığında gelmek için hazırlanıyor.

Mulan filmi beyaz perdeden vazgeçip doğrudan Disney+’a geliyor. Uzun süredir heyecanla beklenen canlı aksiyon uyarlaması, Koronavirüs pandemisine daha fazla dayanamadı. Ancak yapım tüm abonelere açık olmayacak. Sinemaseverlerin filmi izlemesi için 30 dolarlık bir ücret ödemesi gerekecek. Yani her ne kadar film Disney+ platformu üzerinden erişilebilir olsa da aslında film VOD sistemiyle izleyicilere sunulacak.

Yifei Liu, Gong Li, Jet Li, Donnie Yen ve Jason Scott gibi isimlerin yer aldığı film 4 Eylül’de Disney+ platformu üzerinden izleyiciyle buluşacak.

mulan

İlk olarak 1998 yılında vizyona giren ve özellikle müzikleri ile hafızalara kazınan filmin bu live-action versiyonunun başta 27 Mart 2020’de vizyona girmesi planlanıyordu. Ancak tüm dünyayı etkisi altına alan Koronavirüs nedeniyle Mulan’da son olarak 21 Ağustos 2020’ye ertelenmişti. Geçtiğimiz haftalarda ABD’nin salgının seyri göz önüne alındığında, sinema salonlarının eylül ayından önce açılması imkansız gibi duruyordu ve bu yüzden de ağustos ayında vizyona girmesi planlanan Mulan’ın vizyon tarihinin süresiz bir şekilde ileri tarihe çekildiği açıklanmıştı.

Yapım şirketi şimdi ise filmi beyaz perdede yayımlama kararından vazgeçti ve filmi Disney+ platformu üzerinden izleyiciye sunacak. Disney CEO’su Bob Chapek ise filmin dijital ortamda yayına girecek olması hakkında şunları söyledi:

“Bu öngörülemeyen dönemde tüketicilerin ihtiyaçlarını karşılamak için, bu olağanüstü aile dostu filmi zamanında getirmenin alternatif yollarını bulmanın önemli olduğunu düşündük. Böylelikle, bu inanılmaz filmi şu anda sinema salonlarına gidemeyen geniş bir kitleye getirme fırsatı olarak görüyoruz. ”

Bununla beraber stüdyo, Disney+’ın  etkin olmadığı ülkelerde filmi vizyona koyacağını belirtti. Türkiye’de Disney+’ın bulunmadığı ülkelerden biri olarak yer alıyor. Bu nedenle Mulan 4 Eylül 2020’de ülkemizde beyaz perdede yer alabilir.

Seyrederiz, Türkiye’nin dizi ve film platformudur. Sitemiz üzerinden dizi ve filmlere dair haberler, incelemeler, öneriler, eleştiriler gibi çeşitli içeriklere ulaşabilirsiniz.