masterchef

Masterchef’te bu hafta kim elendi?

Masterchef Türkiye, kökünde İngiltere yapımı Masterchef adlı yarışmanın Türkiye uyarlamasıdır. Yarışma, 2011 yılında 1 sezon boyunca Show TV’de yayımlanmıştı ancak daha sonra 2018’de Acun Medya yapımcılığında TV8’de yayımlanmaya başladı.

2018’de yayımlanan sezonun jüri koltuğunda; Mehmet Yalçınkaya, Hazer Amani ve Somer Sivrioğlu yer almaktaydı. Ancak 2019’da yayımlanan sezonda, Hazer Amani’nin yerini İtalyan şef Danilo Zanna aldı.

Her gün büyük bir ilgiyle takip edilen Masterchef Türkiye 2020’de heyecan, tüm hızıyla devam ediyor. Geçtiğimiz hafta Gülşah’ın yarışmaya veda etmesinin ardından ana kadrodan Arem, Masterchef’e dahil olmuştu.

Masterchef

Masterchef’te kim hangi takıma seçildi?

Bu hafta, mavi takım kaptanlığı için yapılan yarışmanın kazananı Esra olmuştu. Esra, kırmızı takım kaptanı olarak da Arem’i seçmişti.

Mavi takım kaptanı Esra olan kendi takımına; Emir, Furkan, Berker, Özgül, Ebru, Ayyüce ve Duygu’yu seçmişti.

Kırmızı takım kaptanı olan Arem ise kendi takımına; Serhat, Barbaros, Tanya, Sefa, Uğur, Celâl ve Eray’ı seçmişti.

Bu hafta yarışmaya kim veda etti?

Bu yılki eleme oyunu, geçen yıldan farklı bir şekilde gerçekleştirildi. Eleme adayı olarak gösterilen 6 aday, ilk olarak yaratıcılık yemekleri ile yarıştılar. Bu tabaklardan en yaratıcı 3 tabak sahibi olan Ayyüce, Eray ve Ebru elenmekten kurtuldu. Furkan, Arem ve Duygu ise bir sonraki aşamaya geçti. Son aşamada ise Danilo Şef’in imza tabağına en yakın tabağı yapmak için zorlu bir mücadele verdiler. Bu yarışma sonucunda ise Danilo Şefin tabağına en uzak olan tabağı yapan Arem, Masterchef’in bu hafta elenen ismi oldu.

Yeni gelişmeler ve çok daha fazlası için sayfamızı takipte kalın.

Seyrederiz, Türkiye’nin dizi ve film platformudur. Sitemiz üzerinden dizi ve filmlere dair haberler, incelemeler, öneriler, eleştiriler gibi çeşitli içeriklere ulaşabilirsiniz.