masterchef

Masterchef’te bu hafta kim elendi?

Masterchef Türkiye, kökünde İngiltere yapımı Masterchef adlı yarışmanın Türkiye uyarlamasıdır. Yarışma, 2011 yılında 1 sezon boyunca Show TV’de yayımlanmıştı ancak daha sonra 2018’de Acun Medya yapımcılığında TV8’de yayımlanmaya başladı.

Yarışmanın 2011 yılında yayımlanan sezonunda jüriliği; Murat Bozok, Batuhan Piatti ve Erol Kaynar üstlenirken sunuculuğu ise Öykü Serter yapmıştı. 2018’de yayımlanan sezonda ise jüri koltuğunda; Mehmet Yalçınkaya, Hazer Amani ve Somer Sivrioğlu yer almaktaydı. Ancak 2019’da yayımlanan sezonda, Hazer Amani’nin yerini İtalyan şef Danilo Zanna aldı.

Masterchef’te kim hangi takıma seçildi?

Mavi takım kaptanı olan Uğur kendi takımına; Emir, Berk, Duygu, Gülşah, Ebru, Ayyüce ve Eray’ı seçmişti.

Kırmızı takım kaptanı olarak seçilen Özgül takıma; Barbaros, Furkan, Tanya, Esra, Serhat, Celal ve Sefa’yı seçmişti.

Masterchef’e veda eden isim kim?

Bu yılki eleme oyunu, geçen yıldan farklı bir şekilde gerçekleştirildi. Eleme adayı olarak gösterilen 6 aday, ilk olarak yaratıcılık yemekleri ile yarıştılar. Bu tabaklardan en yaratıcı 3 tabak sahibi olan Ayyüce, Emir ve Duygu elenmekten kurtuldu. Berk, Gülşah ve Uğur ise bir sonraki aşamaya geçti. Son aşamada ise Somer Şef’in imza tabağına en yakın tabağı yapmak için zorlu bir mücadele verdiler. Bu yarışma sonucunda ise Somer Şefin tabağına en uzak olan tabağı yapan Berk, Masterchef’in bu hafta elenen ismi oldu.

Masterchef’in yayımlanan 42. bölüm fragmanını hemen aşağıdan izleyebilirsiniz.

Seyrederiz, Türkiye’nin dizi ve film platformudur. Sitemiz üzerinden dizi ve filmlere dair haberler, incelemeler, öneriler, eleştiriler gibi çeşitli içeriklere ulaşabilirsiniz.