masterchef

Masterchef 2020’nin ilk elenen ismi kim oldu?

Masterchef Türkiye, kökünde İngiltere yapımı Masterchef adlı yarışmanın Türkiye uyarlamasıdır. Yarışma, 2011 yılında 1 sezon boyunca Show TV’de yayımlanmıştı ancak daha sonra 2018’de Acun Medya yapımcılığında TV8’de yayımlanmaya başladı.

Yarışmanın 2011 yılında yayımlanan sezonunda jüriliği; Murat Bozok, Batuhan Piatti ve Erol Kaynar üstlenirken sunuculuğu ise Öykü Serter yapmıştı. 2018’de yayımlanan sezonda ise jüri koltuğunda; Mehmet Yalçınkaya, Hazer Amani ve Somer Sivrioğlu yer almaktaydı. Ancak 2019’da yayımlanan sezonda, Hazer Amani’nin yerini İtalyan şef Danilo Zanna aldı.

Masterchef

Masterchef’te kim hangi takıma seçildi?

Mavi takım kaptanı olan Tanya kendi takımına; Emir, Berk, Esra, Ebru, Eray, Özgül ve Gülşah’ı seçti.

Kırmızı takım kaptanı olarak seçilen Ayyüce takıma; Serhat, Barbaros, Duygu, Uğur, Furkan, Sedat ve Celal’i seçti.

Masterchef’e veda eden isim kim?

Eleme adayları olarak kırmızı takımdan; Celal, Sedat, Ayyüce ve Duygu seçilirken mavi takımdan; Eray ve Esra seçilmişti.

Bu yılki eleme oyunu, geçen yıldan farklı bir şekilde gerçekleştirildi. Eleme adayı olarak gösterilen 6 aday, ilk olarak yaratıcılık yemekleri ile yarıştılar. Bu tabaklardan en yaratıcı 3 tabak sahibi olan Eray, Duygu ve Ayyüce elenmekten kurtuldu. Celal, Esra ve Sedat ise bir sonraki aşamaya geçti. Son aşamada ise Somer Şefin imza tabağına en yakın tabağı yapmak için zorlu bir mücadele verdiler. Bu yarışma sonucunda ise Somer Şefin tabağına en uzak olan tabağı yapan Sedat, Masterchef’in bu yılki elenen ilk ismi oldu.

Masterchef’in yayımlanan 35. bölüm fragmanını aşağıdaki linkten izleyebilirsiniz.

Seyrederiz, Türkiye’nin dizi ve film platformudur. Sitemiz üzerinden dizi ve filmlere dair haberler, incelemeler, öneriler, eleştiriler gibi çeşitli içeriklere ulaşabilirsiniz.