4969873

Marvel’ın Shang-Chi filmi Temmuz sonuna kadar üretime yeniden başlıyor

Marvel’dan ilk Asyalı süper kahraman filmi: Shang-Chi

Shang-Chi nedir?

Film, ilk olarak 1973’te Marvel dünyasına merhaba diyen çizgi roman serisinden uyarlanılıyor. Filmin senaristliğini Mahşerin Dört Atlısı, Cehennem Melekleri, Wonder Woman 1984 gibi filmlerden tanıdığımız Dave Callaham, yönetmenliğini ise Daniel Cretton üstleniyor.

svg%3E

Film, babası tarafından suikastçı olmak üzere yetiştirilen Shang-Chi’nin hikayesini konu ediniyor. Shang-Chi’nin babası ölümsüz bir büyücüdür. Babası tarafından suikatçı olmak üzere eğitilen Shang-Chi aynı zamanda simya ve insanüstü güçlerle dövüş tekniklerini geliştirir. Babasının yıkıcı güçlere sahip biri olduğunu öğrenen Shang-Chi, güçlerini onun imparatorluğunu yıkmak için kullanacaktır. Babasının düşmanıyla dost olan kahraman, dünyayı gezecek ve birçok süper kahramanla yolları kesişecektir.

Marvel Studios’un Shang-Chi ve On Yüzük Efsanesi filmi, dört aylık bir aradan sonra Temmuz ayı sonuna kadar üretime devam etmeyi planlıyor.

Marvel Studios, Temmuz ayı sonunda Shang-Chi ve On Yüzük Efsanesi için üretime yeniden başlamayı planlıyor. 2019’daki 4. Aşama duyurusunun bir parçası olarak açıklanan Simu Liu, Marvel Sinematik Evreni’nde Kung Fu’nun ustası olarak rol alacak. Oyuncular 2020’nin başlarında Avustralya’da Shang-Chi’yi çekiyordu ancak filme ne zaman devam edebileceğine dair net bir işaret olmadan Koronavirüs nedeniyle üretim Mart ayında durduruldu.

svg%3E

Son başvuru tarihinin yeni raporuna göre, kameralar Temmuz ayı sonunda Shang-Chi’de tekrar açılacak. Marvel Studios şu anda üretimin devam etmesi için hazırlanıyor ve bunu yapmak için “dikkatli adımlar” atıyor. Kesin bir yeniden başlama tarihi belirlenmedi ancak Avustralya’ya geri dönmek zorunda kalan tüm oyuncular ve ekipler, ülkenin seyahat gereksinimlerini karşılayan bir karantinaya tabi olacak.

Shang-Chi’nin Temmuz ayı sonunda üretime devam etme olasılığı, işin başladıktan yaklaşık dört ay sonra sona ereceği anlamına geliyor. Marvel Studios, daha önceleri filmin vizyon tarihini Mayıs 2021 olarak belirlemişti, çekimlere ay sonunda başlanırsa vizyon tarihine yetişebilmesi olası görünüyor. Yeni gelişmelere sitemizden ulaşabilirsiniz.

 

Seyrederiz, Türkiye’nin dizi ve film platformudur. Sitemiz üzerinden dizi ve filmlere dair haberler, incelemeler, öneriler, eleştiriler gibi çeşitli içeriklere ulaşabilirsiniz.