Christopher
Christopher

Christopher Nolan’ın basın sözcüsü iddialar ile ilgili açıklama yaptı

Christopher Nolan’ın basın sözcüsü, yönetmenin setinde sandalye kullanılmasının yasak olmadığını açıkladı!

Christopher Nolan’ın basın sözcüsü Kelly Bush Novak, yönetmenin setinde sandalyelerin değil, cep telefonu kullanmanın ve sigara içmenin yasak olduğunu açıkladı.

Interstellar ve The Dark Knight Rises filmlerinde Christopher Nolan’la birlikte çalışan Anne Hathaway, Variety’e verdiği bir röportajda, insanların çalışma performansını düşürdüğü için Christopher Nolan’ın sette sandalye kullanılmasına izin vermediğini açıklamıştı. Hugh Jackman ile bir araya geldiği röportajında ünlü yönetmenin sette cep telefonu kullanılması istemediğini de sözlerine eklemişti.

Bu açıklamalar sosyal medyada çok konuşuldu, herkes bu iddiaların doğru olup olmadığı ile ilgili diğer oyunculardan ve ünlü yönetmenden açıklama bekliyordu. Hatta bazı insanlar yaptıkları paylaşımlarla bu durumu dalga konusu hâline de getirdi. Bunun üzerine Christopher Nolan’ın basın sözcüsü Kelly Bush Novak, bu konu hakkında özel açıklamalarda bulundu.

Kelly Bush Novak, sette sandalyelerin hiçbir zaman yasaklanmadığını ama sandalyenin aksine, Christopher Nolan’ın setinde cep telefonu kullanmanın ve sigara içmenin yasak olduğunu açıkladı. Yönetmenin kendisinin sandalye kullanmamayı tercih ettiğini söyleyen Novak, Anne Hathaway’in kastettiği sandalyelerin, video monitörlerinin etrafını saran yönetmen koltukları olduğunu söyledi ve bu konuya şu sözlerle açıklık getirdi:

“Kayıtlara geçsin diye söylüyorum, Christopher Nolan’ın setlerinde yasak olan şeyler, cep telefonları (her zaman olmasa da) ve sigara içmek (daima yasak). Anne’in kastettiği sandalyeler, video monitörlerinin etrafını saran, fiziksel ihtiyaç için değil hiyerarşi temelinde tahsis edilen yönetmen koltukları. Chris, sette bu sandalyeleri kullanmayı tercih etmiyor ama sette sandalyeleri hiçbir zaman yasaklamadı. Oyuncular ve set ekibi, ihtiyaç duyduklarında istedikleri yere oturabilirler ve sık sık da bunu yaparlar.”

Does Christopher Nolan Allow Chairs on Set or Not?

Bununla beraber Christopher Nolan’ın filmlerinde daha önce figüran olarak yer alan, Aaron Stewart-Ahn da sette sandalyenin yasak olması gibi bir durumun söz konusu olmadığını açıkladı. Ayrıca The Dark Knight Rises ve Interstellar setlerine giden bazı gazeteciler de (Jeff Jensen ve Gregory Ellwood), setlerde çok sayıda sandalye olduğunu dile getirdi.

 

 

Seyrederiz, Türkiye’nin dizi ve film platformudur. Sitemiz üzerinden dizi ve filmlere dair haberler, incelemeler, öneriler, eleştiriler gibi çeşitli içeriklere ulaşabilirsiniz.