Community 1 1

6 sezon 1 film: Community

Community dizisinin yapımcısı Community filmi için sinyal verdi

Community nedir?

Dan Harmon tarafından oluşturulan bir televizyon dizisi olan Community, 2009-2015 yılları arasında yayımlanmış bir Amerikan komedi dizisidir. Dizinin konusu ise şöyle; Avukat Jeff Winger, lisansının sahte çıkması sonucu üniversiteye geri dönmek zorunda kalır ve avukatlık lisansını tekrar kazanmanın en kolay yolu Greendale’den geçmektedir. Jeff Winger oldukça ukala, bencil olmasının yanında yakışıklı ve zeki bir adamdır. Okulun ilk günü uzaktan gördüğü Britta ile flört edebilmek için İspanyolca bildiği yalanını söyler ve ipin ucu orada kaçar. İspanyolca çalışmak için Britta ile buluşacakları odada birden 6 kişiyi karşısında bulur ve Community dizisinin hikayesi tam da burada başlar.

svg%3E

Community film uyarlaması geliyor olabilir

Sevilen sit-com dizisi Community’nin yaratıcısı Dan Harmon olası bir film için kapıyı açık bıraktı. Rick and Morty’nin de yaratıcısı olan Dan Harmon, Community’nin filmi için görüşmelerin yapıldığını açıkladı. Bir grup üniversite öğrencisinin maceralarını anlatan dizi, 2009-2015 yıllarında yayımlanmıştı. Ekibin yakınlarda tekrar bir araya gelebileceği söylentileri epeydir gündemdeydi.

Dizi hayranlarının 6 sezon ve 1 film hayalinden 6 sezon kısmı hayata geçirildi ancak film henüz ufukta görünmüyor. Yaklaşık 5 yıldır konuşulan film ihtimali için oyunculardan bazıları teklife açık olduklarını halihazırda söylemişti. Bir diğer yandan dizinin yaratıcısı olan Dan Harmon da film için umudunu henüz kaybetmemiş.

Oyunculardan Alison Brie Şubat ayında Community hayranlarına, dizinin devamı niteliğinde olacak bir film için takipte kalmalarını söylemişti. Şimdi ise dizinin yaratıcısı Dan Harmon, bunun çok yüksek bir ihtimal olduğunu ifade ediyor. Zaten 1 Nisan 2020’de dizinin yayın hakları Netflix’e geçince diziye erişim kolaylaşmıştı. Harmon bu durumun bu heyecanın katlanmasına yardımcı olduğunu ve ekibin de bu olası reunion (birleşme) için motivasyonunu yükselttiğini söylüyor. Yine de beklentileri hemen yükseltmemek gerektiğini vurgulayan Harmon “Zaten beklentileri düşük tutmak, Community severlerin ortak özelliğidir!” diye ekliyor.

svg%3E

Community filmi, sosyal medyada açılan #SixSeasonsAndAMovie hashtag’i ile uzun süredir hayranların gündemindeydi ve Harmon, geçtiğimiz yıl bu projeyle ilgili daha karamsar konuşmuş, bu işin nasıl mümkün olacağını kafasında canlandıramadığını söylemişti. Şimdi ise işler biraz daha olumlu yönde değişmiş gibi görünüyor. Bunda geçtiğimiz günlerde Community ekibinin salgın günlerinde ihtiyaç sahiplerine destek toplamak amacıyla Zoom üzerinden gerçekleştirdiği çevrimiçi buluşmanın da etkisi olsa gerek.

Dizi, yıllar boyu araya “six seasons and a movie” sloganını sıkıştırdı, hatta büyük finalini de bu cümleyle yaptı. Dizinin hayranları altı sezon sonrası hala gelmeyen o filmi büyük bir sabırla beklemeye devam ediyor ve Dan Harmon’ın bu sözünü bir gün tutacağına inanıyorlar.

Her ne kadar Dan Harmon ve Justin Lin bu film fikrine açık olsa da Community’den sonra daha yüksek kaşeli işlere adım atmış Alison Brie, Gillian Jacobs ve Donald Glover gibi isimler Greendale’a geri döner mi bu kısım da soru işareti.

Seyrederiz, Türkiye’nin dizi ve film platformudur. Sitemiz üzerinden dizi ve filmlere dair haberler, incelemeler, öneriler, eleştiriler gibi çeşitli içeriklere ulaşabilirsiniz.