Şangay Uluslararası Film Festivali ne zaman?

şangay uluslararası film festivali

Şangay Uluslararası Film Festivali 24. kez düzenleniyor. Şangay Uluslararası Film Festivali kısaltılmış hali ile SIFF, Doğu Asya’nın en büyük film festivallerinden biri olma özelliğini taşıyor. Festivalin tarihleri ise filmseverler tarafından merak konusu.

Geçtiğimiz yıl çevrimiçi şekilde düzenlenen Şangay Uluslararası Film Festivali’nin bu sene yüz yüze ve çevrim çi olarak hibrit şekilde yürütüleceği açıklandı. Yarışma jürisinde bulunan isimlerin içinde; Çinli yapımcı Huang Jianxi (başkan), Singapurlu film yapımcısı Antohny Chen, Çinli yönetmen ve oyuncu Deng Chao, eski Venedik ve Locarno festival şefi Marco Mueller, Şangay merkezli Fransız yapımcı Natacha Devillers ve Çinli aktör Song Jio bulunmaktadır.

sangay uluslararasi film festivali seyrederiz 1

Şangay Film Festivali tarihleri

Tv festivali 6 haziran, film festivali ise 11 ile 20 haziran arasında düzenlenecek. Altın Kadeh Ödülleri için ödül töreni ise 19 haziranda yapılacak. Verilecek ödüller arasında Altın Kadeh, En Yaratıcı Fikir, En İyi Animasyon, En İyi Sinematografi, En İyi Müzik, En İyi Senaryo, En İyi Yönetmen, En İyi Kadın Oyuncu, En İyi Erkek Oyuncu ve Jüri Özel Ödülü bulunmaktadır.

Bizi sosyal medyada Instagram ve Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Dizi, film, anime haberleri ve çok daha fazlası için Seyrederiz’i takipte kalın!

Total
0
Shares
Önceki
Loving Vincent

Loving Vincent neden bu kadar sevildi?

Sonraki
My Policeman
mm

My Policeman filminin çekimleri tamamlandı