kovan

Kovan filminin fragmanı yayımlandı

Annesi hasta olduğu için Almanya’dan Artvin’e gelip arıcılık yapmaya başlayan Ayşe’nin hikâyesini anlatan dram türündeki filmin başrollerinde Meryem Uzerli ve Feyyaz Duman yer alıyor. Eylem Kaftan imzalı Kovan filminin fragmanı yayımlandı.

Filmin oyuncu kadrosunda ise başrol Meryem Uzerli ve Feyyaz Duman dışında Hakan Karsak, Burcu Salihoğlu, Dizem Kaftan, Ömer Akdemir, Sennur Nogaylar gibi önemli oyuncular bulunuyor.

TRT ortak yapımı olan ve şimdiye kadar katıldığı Malatya Film Festivali ve Kayseri Film Festivali’nden ödülle dönen filmin, sonbahar aylarında İspanya, İsviçre, Almanya, ABD ve Bangladeş’teki festivallere konuk olması planlanıyor.

svg%3E

Kovan konusu

Ortaokul yıllarında Artvin’den Almanya’ya gönderilmiş olan Ayşe, uzun yıllar boyunca memleketinden uzakta yaşamıştır. Ancak annesinin hastalanması sonucu çocukluğunun geçtiği köy evine geri döner. Ölüm döşeğinde olan annesi, kızından son isteği olarak aile mesleği olan arıcılığı yapmasını ister. Hayatta en büyük korkusu arılar olan Ayşe, annesinin isteğini geri çeviremez ve aile yadigârına sahip çıkmaya karar verir. Arıcılık yapmaya başladığı süreçte, arıcılığın merkezi olan köye modern teknikler getirir ve bu yüzden Ayşe ile geleneksel arıcılar arasında çatışmalar yaşanır.

Filmin fragmanına aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Yeni gelişmeler ve çok daha fazlası için takipte kalın!

Seyrederiz, Türkiye’nin dizi ve film platformudur. Sitemiz üzerinden dizi ve filmlere dair haberler, incelemeler, öneriler, eleştiriler gibi çeşitli içeriklere ulaşabilirsiniz.