The Changeling still 1

Korku klasiği The Changeling yeniden uyarlanıyor

Peter Medak imzalı 1980 yapımı korku klasiği The Changeling’in yeniden uyarlanması için hazırlıklara başlandı.

Yeniden sinemaya uyarlanan The Changeling, Taboo, Hanna ve See gibi izleyicinin beğenisini kazanmış dizilerin bazı bölümlerine imza atan Anders Engström tarafından yeniden beyaz perdeye getirilecek. Hollywood’da 80’li ve 90’lı yılların popüler yapımlarının yeniden çevriminin çekilmesi ya da devam bölümü çekilmesi artık sık sık karşılaştığımız gelişmelerden. The Changeling ise korku klasiği olarak bu halkaya eklenen filmlerden biri oldu.

Pek çok festivalden ödül ya da adaylıkla dönen 1980 tarihli The Changeling, bir malikânede gerçekleşen olağanüstü olaylar üzerine eşini ve kızını talihsiz bir trafik kazasında kaybeden John Russell’ı konu alıyordu. Başrolünde Patton, Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb gibi filmler ile tanınan George C. Scott’ın yer aldığı film, ürkütücü sahneleriyle oldukça dikkat çekmiş ve kendisinden sonra gelen bir çok gotik temalı filme de ilham kaynağı olmuştu.The ChangelingYeniden sinemaya uyarlanan The Changeling’in yönetmenliğini, kendisini See adlı Amazon Prime dizisi ve Taboo adlı HBO yapım dizisinden hatırladığımız Finlandiyalı isim Anders Engström üstlenecek. Ayrıca kendisini Hanna, The Tunnel gibi uluslararası yapımlarda da görmüştük.

Filmin senaryosunu ise The Hunchback of Notre Dame, Atlantis: The Lost Empire, Tarzan ve Brother Bear gibi animasyon filmlerinin senaristi olan Tab Murph kaleme alacak. Yeniden çevrimde yapımcı olarak görev alacak olan Joel B. Michaels, 1980 tarihli ilk filmin yapım ekibinde de yer almıştı. Filmin oyuncu kadrosunda yer alacak kişiler ve vizyon tarihi gibi detaylar şimdilik belirsizliğini koruyor.

Seyrederiz, Türkiye’nin dizi ve film platformudur. Sitemiz üzerinden dizi ve filmlere dair haberler, incelemeler, öneriler, eleştiriler gibi çeşitli içeriklere ulaşabilirsiniz.