gone with the wind 1

HBO Max ”Gone With The Wind” filmine ırkçılık uyarısı

HBO Max, “Gone With The Wind” filmini kaldırmak zorunda kaldı

svg%3E

HBO Max platformunda yayımlanan ‘Gone With The Wind’ filmindeki kölelik açıklaması nedeniyle bir uyarı aldı. Bunun üzerine WarnerMedia filmi kaldırdı. HBO Max bu haberi geçen gün açıkladı. Duyuruya göre, klasik “Gone With The Wind” filmi 27 Mayıs’ta piyasaya sürülen platformdan kaldırıldı. HBO Max’in ana şirketi WarnerMedia, senarist John Ridley’in filmi ”12 Years a Slave” de uyarı aldı. Geçtiğimiz günlerde de WarnerMedia yaptığı resmî açıklama ise şöyle:

“Gone With The Wind kendi zamanının bir ürünü ve maalesef ki o zamanların Amerikan toplumunda yaygın olan etnik ve ırksal yargılamalara sahip. Bu ırkçı tasvirler o zamanlar yanlıştı ve günümüzde de yanlış. Açıklama yapmadan bu başlığı yukarıda tutmamızın ve tasvirleri kınamakla yetinmemizin sorumsuzca olacağını düşündük. Bu tasvirler kesinlikle WarnerMedia’nın değerlerinin karşısında.”

WarnerMedia’ya göre film tamamen kaldırılmadı. HBO Max’e geri dönebilme durumu var. 1939 yapımı, sivil savaşın gölgesinde yaşanan çok kahramanlı bir aşk hikayesini konu alan efsanevi film, hem dönemin Amerikası hem de aşk halleri üzerine önemli şeyler söylüyor. Klasikleşmiş müzikleri ve oyunculuklarıyla da ayrı bir ilgiyi hak eden bir film olarak biliniyor.

HBO Max’in Türkiye’ye gelip gelmeyeceği ile ilgili haberi aşağıdaki linkten okuyabilirsiniz.

https://seyrederiz.com/hbo-max-turkiyeye-gelecek-mi/

Daha fazla gelişmeye sitemizden ulaşabilirsiniz.

 

Seyrederiz, Türkiye’nin dizi ve film platformudur. Sitemiz üzerinden dizi ve filmlere dair haberler, incelemeler, öneriler, eleştiriler gibi çeşitli içeriklere ulaşabilirsiniz.