Keanu Reeves’li 47 Ronin’in devam filmi geliyor

mm
keanu reeves 47 ronin

Ünlü oyuncu Keanu Reeves‘in başrolünde yer aldığı, 2013 yılında hayata geçirilen 47 Ronin’e devam filminin geleceği resmi olarak açıklandı. İlk film gişede ve eleştirmenler karşısında başarı yakalayamamıştı, ancak Universal buna rağmen devam filmi için yeşil ışık yaktı. Yeni film, 300 yıl sonrasında gelecekte yerini alacak. Filmde cyberpunk bir dünya izleyeceğiz.

Orijinal film olan 47 Ronin’in konusu

“Ronin”, Japon kültüründe efendisiz kalmış samuray savaşçılarına verilen isimdir. Lord Asano’nın himayesinde huzurlu bir hayat süren Ako halkı ve onların koruyucu savaşçıları olan samurayların düzeni, İmparator Shogun Tsunayoshi’nin Lord Kira eşliğinde ülkeye gerçekleştirdiği ziyaret ile alt üst olacaktır. Zira Kira’nın Asano için hain planları vardır. Diğer yandan melez Kai, Lord Asano’nın kızı Mika’yı imkansız ve tutkulu bir aşk ile sevmektedir. Ama Kira’nın planlarında hem Ako’yu hem Mika ele geçirmek vardır.

keanu reeves 47 ronin

47 Ronin’in devam filminin yapımcılığını John Orlando ve Tim Kwowk üstlenecek. Film, Universal altında geliştirilecek, Netflix ise filmin dağıtımcısı olacak. Planlara göre 2021 yılı içerisinde filmin prodüksiyonuna başlanacak.

47 Ronin devam halkasının yönetmen koltuğunda Mulan, Wu-Tang: An American Saga, Marco Polo, Siren gibi yapımlarla tanınan Ron Yuan oturacak. Yuan film hakkında şöyle söyledi:

“Universal ve yapım ekibiyle birlikte bu dövüş sanatları, aksiyon, korku ve cyberpunk türleri arasında geçiş yapan filmde çalışacağım için  inanılmaz derece heyecanlıyım.”

Film ile ilgili yeni gelişmelerden haberdar olmak için sitemizi takip edebilirsiniz.

Total
0
Shares
Önceki
trinkets
mm

Trinkets final sezonundan fragman

Sonraki
The Babysitter
mm

The Babysitter 2’den ilk görseller