keanu reeves

Keanu Reeves çizgi roman yazıyor: BRZRKR!

Başarlı ve çok sevilen Keanu Reeves, şimdi de karşımıza bir çizgi roman ile çıkıyor. Reeves, çizgi romanın hem yazarlığını hem de başrolünü üstleniyor. Matrix, John Wick gibi gelmiş geçmiş en sevilen aksiyon yapımlarında bulunan aktör, yakın zamanda bir animasyon filmi SüngerBob KarePantolon filminde de karşımıza çıkacak.

BRZRKR çizgi romanı ne hakkında olacak?

keanu reeves çizgi roman BRZRKR

BRZRKR, Amerikan hükümeti tarafından görevlendirilmiş ölümsüz bir adamın, tarih boyunca seyahat edip gizli görevler gerçekleştirdiği, yoğun şiddet içeren aksiyon bombası bir çizgi roman olarak tanımlanıyor. Reeves’in kendinden esinlenilen ana karakter, durdurulamaz bir öfke makinesi olarak nitelendirilmiş. İsminin Berzerker olduğunu öğrendiğimiz bu karakterin Amerikan hükümetine yardım etmesinin ardında yatan neden ise oldukça açık: Neden var olduğunu ve yaşamını nasıl sona erdireceğini öğrenebilmek.

Keanu Reeves’in çizgi roman süreci nasıl işleyecek?

On iki sayıdan oluşacak olan çizgi romanın yazım sürecinde Keanu Reeves’e Boom! Studios’tan Matt Kindt eşlik edecek. Matt Kindt ise şu sıralar Keanu’nun bir başka uzun metraj filmi olan Bill ve Ted’in maceralarını anlatan bir çizgi roman üzerinde çalışıyor. Boom!’un internet sitesinde Keanu Reeves bize şu sözlerle heyecanını bildirdi:

“Küçüklüğümden beri çizgi romanları çok severim. Bugünkü sanatçı kimliğimin oluşmasında son derece etkili olmuşlardır.”

Daha Fazla İçerik
love and monsters
Love and Monsters, Netflix’te yayımlandı