Jurassic World: Dominion ertelendi

jurassic world

Chris Pratt‘in başrol olduğu “Jurassic Park” serisinin altıncı filmi olan “Jurassic World: Dominion“, Koronavirüs yüzünden vizyon tarihini erteledi.

Tüm dünyayı etkisi altına alan ve büyük bir sağlık tehdidi oluşturan Koronavirüs salgını, birçok sektör gibi sinema sektörünün de aksamasına sebep oldu. Sinema salonlarının çoğu, istenilen müşteri sayısına ulaşamıyor. Bu yılın en çok beklenen filmlerinden biri olan “Tenet” bile gişedeki beklentiyi karşılayamadı. Bu yüzden de çoğu yapım şirketi filmleri yayımlamak yerine ertelemeyi tercih ediyor.

jurassic world

“Jurassic World: Dominion” yeni vizyon tarihi ne?

“Jurassic Park” ve “Jurassic World” ekiplerini bir araya getirerek merak uyandıran filmin vizyon tarihi, 11 Haziran 2021 olarak belirlenmişti. Ancak Koronavirüs pandemisi yüzünden film, 2022’ye ertelendi. Eğer yeni bir ertelenme olmazsa 10 Haziran 2022 tarihinde vizyona girecek. Bu bir yıllık uzun erteleme, hayranlarını üzen bir gelişme oldu.

jurassic world

“Jurassic World: Dominion” hakkında bildiklerimiz

İlk iki “Jurassic World” filminin başrollerinde yer alan Chris Pratt ve Bryce Dallas Howard‘ın aynı rollerle geri döneceği biliniyor. Aynı zamanda üçüncü filmde, orijinal “Jurassic Park” ekibinden Laura Dern, Sam Neill ve Jeff Goldblum da yer alıyor. Jake Johnson ve Omar Sy‘ın ilk “Jurassic World” filmindeki rolleriyle geri döneceği filmde, “Jurassic World: Fallen Kingdom” kadrosundan Justice Smith ve Daniella Pineda da yer alacak. Seriye yeni dahil olan isimler ise DeWanda Wise, Dichen Lachman, Mamoudou Athie ve Scott Haze olacak.

Trevorrow’un senaryosunu Derek Connolly ve Emily Carmichael ile birlikte kaleme aldığı filmin yapımcıları arasında usta yönetmen Steven Spielberg de yer alıyor.

“Jurassic World: Dominion”ın konusu hakkında bilinenler kısıtlı olsa da “Jurassic World: Fallen Kingdom”ın sonunda yaşananlar, bu kez aksiyonun Jurassic Park’ın dışına taşınacağını düşündürüyor.

Total
0
Shares
Önceki
News of the world

Tom Hanks’li “News Of The World” filminden yeni ayrıntılar

Sonraki
MV5BMTYyMTQwMjk0MF5BMl5BanBnXkFtZTcwMzQwMjUwMw@@. V1 SX1777 CR001777954 AL

Robert Downey Jr. ve yeni “Sherlock Holmes” evreni