Tom Hanks’li “News Of The World” filminden yeni ayrıntılar

News of the world

Usta oyuncu Tom Hanks‘in başrolünde yer aldığı, Luke Davies’in yazdığı ve Paul Greengrass’in yönettiği “News of The World” filminden ilk görseller ve fragman resmi olarak paylaşıldı. Görsellerde ve fragmanda, Tom Hanks’in batı dünyasına dönüş yaptığını görüyoruz. Oyuncu, filmde “Kaptan Jefferson Kidd” karakterine hayat veriyor.

News of the world

Filmde Helena Zenger’ın canlandırdığı Johanna Leonberger karakterinin, Kaptan Jefferson Kidd tarafından kurtarıldığını görüyoruz. Görsellerden ve konusundan anlaşıldığı kadarıyla “News of The World”, 1956 yapımı John Ford imzalı “The Searchers” filmiyle benzerlikler taşıyor. 1956 yapımı filmde, John Wayne’in karekterinin Natalie Wood’un karakterini Comanche adlı bir kabileden kurtarmasını izlemiştik.

Bizce bu film oldukça başarılıydı. News of The World filminin üzerine çok şey katacağından da şüphemiz yok. Sadece bu tahminler bile filmi bir şaheser yapmaya yeter. Ama yine de bekleyip göreceğiz…

News of The World

News Of The World konusu

Paulette Jiles’in aynı adlı romanından uyarlanan News of the World, Amerikan İç Savaşı’nın ardından kimsesiz kalan bir kızı yaşayan son akrabalarının yanına götürmeye çalışan bir adamın hikâyesini anlatıyor.
Kaptan Jefferson Kyle Kidd, üç savaş gören ve bunların ikisinde savaşan bir kahramandır. Eşini kaybeden ve hayatta kimsesi olmayan Kidd, kasaba kasaba gezerek okuma yazması olmayan insanlara haberleri okumaya başlar. Bu sırada Kidd’in, ebeveynlerinin ölümüne neden olan bir kabile tarafından kaçırılan küçük bir kızı akrabalarına ulaştırması gerekir. Kızı hayatta kalan son akrabalarının yanına, San Antonio’ya götürmek için yola koyulan Kidd, yolculuk sırasında hem zorlu doğa şartlarına hem de peşlerine düşen haydutlara karşı zorlu bir mücadeleye girişir.
News of the world

Captain Phillips filminde birlikte çalışan oyuncu Tom Hanks ve yönetmen Paul Greengrass bu film vesilesi ile bir kez daha yan yana gelmiş oldu. Filmin, 25 Aralık 2020 tarihinde sinemalardaki yerini alması planlanıyor. Ülkemizde ise vizyona girip girmeyeceği belli değil.

Filmin fragmanına aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Total
0
Shares
Önceki
lucifer seyrederiz
mm

Lucifer 5. sezon 2. part çekimlerine başlandı

Sonraki
jurassic world

Jurassic World: Dominion ertelendi