Robert Downey Jr. ve yeni “Sherlock Holmes” evreni

MV5BMTYyMTQwMjk0MF5BMl5BanBnXkFtZTcwMzQwMjUwMw@@. V1 SX1777 CR001777954 AL

Eşi Suzan Downey ile açıklamalarda bulunan ünlü oyuncu Robert Downey Jr., Sherlock Holmes 3 filmiyle beraber yeni bir Sherlock Holmes sinematik evreni oluşturacaklarını duyurdu. Bu evreni yalnızca yeni filmlerde değil, yeni dizilerde de izleyebileceğiz. Yani uzun vadeli ve büyük bir projeler bütünü bizleri bekliyor gibi görünüyor.

Robert Downey Jr. ve hem eşi hem de yapımcı ortağı olan Susan Downey, gelecek yıl vizyona girmesi planlanan üçüncü “Sherlock Holmes” filmi için tek bir filmden fazlasını düşündüklerini ve bir film evreni yaratmayı planladıklarını doğruladılar.Sherlock holmes

Susan Downey konu ile ilgili şu ifadeleri kullandı:

“Yalnızca üçüncü filmi yapabilirdik. Ancak Warner Media, bundan daha fazlasını inşa etmek ve bazı karakterleri öne çıkarmak için HBO ve HBO Max ile birlikte bir şeyler inşa etmeye başlıyor. Kesinlikle büyük planlarımız var ama çok fazla koordinasyon gerektiriyor. Sonuçta MCU da bir günde inşa edilmedi. Onları (karakterleri) bağlayabilmek ve dallandırabilmek için birkaç iyi ve sonuç veren ‘şey’ gerekiyordu.”

Hiçbir yerde “gizem üzerine bir sinematik evren” bulunmadığını ifade eden Robert Downey Jr. ise zaten yapılmış bir şeyi yeniden yapmak istemediklerini ve ortaya orijinal bir şey koymak istediklerini ifade etti. Başrollerinde; Robert Downey Jr. ve Jude Law’ın yer aldığı ilk Sherlock Holmes filmi, 2009 yılında vizyona girmişti. Devam filmi ise 2011 yılında seyircilerle buluşmuştu.

Sherlock holmes

Warner Bros., ilk iki filmin gişede 1 milyar doların üzerinde hasılat yapmasına rağmen üçüncü film için 2021 yılını beklemek zorunda kaldı. Zira Robert Downey Jr.’ın Marvel Sinematik Evreni’ndeki yoğun takvimi, bir Sherlock Holmes filminin çekilmesini imkansız kılıyordu. Görünüşe göre Avengers: Endgame filminden sonra MCU ile bağlarını koparan Robert Downey Jr., artık bir devam filminden fazlasını arzuluyor.

Her şey planlandığı gibi giderse Warner Bros., 22 Aralık 2021’de Robert Downey Jr.’ın başrolde yer aldığı üçüncü Sherlock Holmes filmini seyircilerle buluşturacak. Ayrıca bu film, serinin ilk iki filminden farklı olarak yalnızca Sherlock Holmes ve Dr. Watson karakterlerine değil, sinematik evreni oluşturacak yan karakterlere de ev sahipliği yapacak.

  • Sherlock Holmes (2009) – 524 milyon dolar
  • Sherlock Holmes: Gölge Oyunları (2011) – 545,4 milyon dolar

Son zamanlarda Sherlock Holmes’e dair pek çok yeni içerikle karşılaşmak kuşkusuz birçok sinema severi mutlu ediyordur. Özellikle Netflix’in geçtiğimiz haftalarda çıkarmış olduğu ve hiç de fena olmayan “Enola Holmes” filmi de bizlere bu evrende pek çok ilgi çekici yan karakterin barındığını gösteriyor. Eminiz ki usta yazar Arthur Conan Doyle’un yarattığı bu evren, Robert Downey Jr.’ın yaratıcılığı ve Warner Bros.’un desteğiyle seyir zevki tepelere tırmandırılarak başarıyla sinemaya uyarlanacaktır.

Yeni gelişmeler ve çok daha fazlası için takipte kalın.

Total
0
Shares
Önceki
jurassic world

Jurassic World: Dominion ertelendi

Sonraki
archenemy

Archenemy filminin fragmanı yayımlandı