Jurassic World Dominion yeni donem

Jurassic World: Dominion seride yeni bir çağın başlangıcı olacak

Jurassic World: Dominion çekimleri kaldığı yerden devam ediyor. Serinin devam filmi, yeni bir dönemin başlangıcı olarak tanıtılıyor.

jurassic world

İlk olarak 1993 yılında Steven Spielberg’ün yönetiminde başlayan Jurassic Park filmleri 2015’te yeni bir marka ile değişim geçirmişti. Jurassic World adını alan 4. film yeni bir serinin de başlangıcı olmuş, yeni nesil korku sineması hayranlarının karşısına çıkmıştı. Şimdiyse o markanın üçüncü adımı olan Jurassic World: Dominion geliştiriliyor. Filmin yapımcısı ise bunun son Jurassic World filmi olacağını düşünenleri yanıltan açıklamalarda bulundu.

Jurassic Park 1993’teki ilk filminden kısa bir süre sonra klasikleşmiş ve devam filmleri olan The Lost World (1997) ve Jurassic Park III (2001) ile devam etmişti. Sonrasında 2015’te Jurassic World süreci başlamıştı ve 2018’de Fallen Kingdom izleyicinin karşısına çıkmıştı.

Jurassic World: Dominion çekimleri yakında yeniden başlıyor

jurrasic world

Jurassic World: Dominion‘ın yapımcısı Frank Marshall, insanlar ile dinozorların beraber yaşadığı serinin yeni filmi için “Bu film bir son değil, aksine yeni bir çağın başlangıcı” açıklamalarında bulundu. Şubat 2020’de başlayan yeni filmin çekimleri Koronavirüs nedeniyle yarıda kalmıştı ancak yapımcı kalan çekimlere çok kısa süre içerisinde İngiltere’de devam edileceğini de aktardı.

Jurassic World 3‘ün serinin son filmi olup olmayacağı sorulduğunda, Frank Marshall:

“Dominion yeni bir dönemin başlangıcı olacak. Dinozorlar şimdi bizim ana karamızdalar ve umarım, bir süre daha orada olacaklar.”

Serinin ilk üçlemesinden tanıdığımız Sam Neill, Laura Dern ve Jeff Goldblum’u yeniden izleyiciyle buluşturan film de ekibin önderliğinde Chris Pratt ve Bryce Dallas Howard olacak.

Yönetmenliğini Colin Trevorrow’ın üstlendiği Jurassic World: Dominion çekimleri Koronavirüs sebebiyle toplamda 3 haftalık bir aksama yaşamıştı. Buna karşın filmin ilk açıklanan vizyon tarihi olan 11 Haziran 2021 henüz bir erteleme almış değil.

Seyrederiz, Türkiye’nin dizi ve film platformudur. Sitemiz üzerinden dizi ve filmlere dair haberler, incelemeler, öneriler, eleştiriler gibi çeşitli içeriklere ulaşabilirsiniz.