jason momoa dune

Jason Momoa, “Dune” hakkında konuştu

Frank Herbert’ın kaleme aldığı, bilim kurgu edebiyatının en önemli eserleri arasında gösterilen efsanevi seriden beyaz perdeye uyarlanan “Dune” filmi için heyecanlı bekleyiş sürüyor. Filmin geçtiğimiz günlerde yayımlanan fragmanının ardından ünlü oyuncu Jason Momoa, film ve set hakkında konuştu.

“Aquaman” ve Game of Thrones” gibi büyük prodüksiyonlu yapımlarda bulunmuş olan oyuncu, filmde Duncan Idaho karakterine can veriyor. Aynı zamanda filmin oyuncu kadrosunda; Timothée Chalamet, Zendaya, Charlotte Rampling, Oscar Isaac, Rebecca Ferguson, Stellan Skarsgård, Dave Bautista, Javier Bardem ve Josh Brolin gibi isimler yer alıyor.

Geçtiğimiz yıl, filmin Denis Villeneuve önderliğinde yeniden sinemaya geleceği duyurulmuştu. Filmin senaryosu; Eric Roth, Jon Spaihts ve Denis Villeneuve tarafından kaleme alınıyor. Filmin müzikleri ise Hans Zimmer tarafından yapılıyor. Bu zamana kadar birçok kez başarılı yönetmen Christopher Nolan ile çalışan Zimmer, “Dune” filminin müziklerini yapmak için Nolan’ın son filmi “Tenet” için bir çalışmada bulunmadı. Bu da birçok kişinin bu filme olan beklentisini yükseltti.

dune jason momoa

Jason Momoa, “Dune”un çok farklı olduğunu düşünüyor

Momoa, daha önce hiçbir yapımda böyle bir şeyle karşılaşmadığını şu sözlerle ifade etti:

“Bu nasıl karşılaştırılır? Ben hiç bu ölçekte bir yönetmenle çalışmadım. Denis bir sinema dehası ve genel olarak yaptığım tüm aksiyon işleri, hiçbir yerde ve hiçbir zaman Denis’e uzaktan bile yakın olmadı. Sadece yapacağım bazı hareketleri izliyorum ve kamera arkasına geçip Greig’in gözünü Denis ile görüyorum. Bir dövüş sahnesinde hiç bu kadar güzel bir şey görmemiştim. Genelde yaptığım şeyler o kadar iyi görünmüyor. Bu yüzden teşekkürler Denis.”

Yeni gelişmeler ve çok daha fazlası için takipte kalın.

Seyrederiz, Türkiye’nin dizi ve film platformudur. Sitemiz üzerinden dizi ve filmlere dair haberler, incelemeler, öneriler, eleştiriler gibi çeşitli içeriklere ulaşabilirsiniz.