Dune filminden ilk fragman yayımlandı

mm
Dune

Frank Herbert’ın kaleme aldığı, bilim kurgu edebiyatının en önemli eserleri arasında gösterilen efsanevi seriden beyaz perdeye uyarlanan “Dune” filmi için heyecanlı bekleyiş sürüyor. Frank Herbert’ün kitapları, daha önce birkaç defa beyaz perdeye uyarlanmış ancak hiçbiri istenen başarıyı yakalayamamıştı. Geçtiğimiz yıl, filmin Denis Villeneuve önderliğinde yeniden sinemaya geleceği duyurulmuş ve bu, herkesi heyecanlandırmıştı. Bugün ise merakla beklenen filmin ilk resmi fragmanı, filmin YouTube kanalı üzerinden izleyicilerle buluştu.

Dune

Dune konusu

Daha ilk film hakkında pek bir bilgi yokken ikinci filmin bile senaryosunun yazıldığı haberi gelen iddialı bu yapım, uzak bir gelecekte, ailesi çöl gezegeni Arrakis’e sahip olan Paul Atreides’in hikayesini mercek altına alıyor.

Gezegenler, rakip aileler tarafından galaksinin farklı noktalarında yönetilmektedir. “Baharat” adı verilen yüksek bilinç ve uzun bir yaşam süresi sunan bir kaynağın tek üreticisi olan Arrakis gezegeninin yönetimi, diğer asil aileler tarafından ele geçirilmek istenir. Bu kaynağı elde etmek isteyen feodal rakiplerden Harkonen ailesi, Paul ve ailesine tuzak kurar. Tuzağın sonucunda Paul’un ailesi darmadağın olur ve kaybolur. Paul, ailesinin Arrakis kontrolünü yeniden kazanması için bir isyan başlatırken tüm evrenin seyrini değiştirebilme ihtimalini de yakalayacaktır.

Dune

Dune oyuncuları

Heyecanla beklenen “Dune” filminin başrollerinde; Timothée Chalamet, Zendaya, Charlotte Rampling, Oscar Isaac, Rebecca Ferguson, Stellan Skarsgård, Dave Bautista, Javier Bardem ve Josh Brolin gibi isimler yer alıyor. Senaristliğini “Benjamin Button’ın Tuhaf Hikayesi” filminin yazarı Eric Roth’un yapacağı filmin yönetmen koltuğunda ise Denis Villeneuve oturuyor. Filmin müziklerini ise “Inception”, “Karayip Korsanları”, “Interstellar”, “Kara Şövalye” ve “Rain Man” gibi birçok efsane filmin müziğini bestelemiş olan Hans Zimmer tarafından besteleniyor.

Filmde Timothée Chalamet, Arrakis’in koruyucusu Paul Atreides rolüne hayat verirken Rebecca Ferguson ise Paul Atreides’in annesi Lady Jessica’yı canlandırıyor. Ayrıca Oscar Isaac, Paul Atreides’in babası Leto Atreides’e hayat verecek ve Stellan Skarsgård ise Arrakis’i yok etmek isteyen ve Atreides ailesinin düşmanı olan Baron Harkonnen’e can verecek.

dune

Daha önce filmin sanat yönetmeni, Villeneuve’ün filmi iki parçaya ayıracağından ancak buna rağmen her şeyin geçen yıl içerisinde tamamlandığından bahsetmişti. Görüntü yönetmeni Greig Fraser ise daha önce verdiği bir röportajda, ilk filmin bağımsız ve eksiksiz bir film gibi hissedileceğini garanti etmişti.

18 Aralık 2020 tarihinde izleyiciler ile buluşacak filmin fragmanını hemen aşağıdan izleyebilirsiniz.

Total
0
Shares
Önceki
the boys

The Boys 2. sezon 4. bölüm ne zaman?

Sonraki
mucize doktor

Mucize Doktor 29. Bölüm 3. fragmanı yayımlandı