Snow Blind

Jake Gyllenhaal, Snow Blind adlı filmin başrolünde

Jake Gyllenhaal yeni projesinde hem kamera önünde hem de arkasında

Son yıllarda Spider-Man: Far From Home, Prisoners, Nightcrawler ve Nocturnal Animals gibi filmlerde yer alarak etkileyici performanslara imza atan Oscar’lı başarılı oyuncu Jake Gyllenhaal, hazırlık aşamasındaki projelerine bir yenisini daha ekliyor. Önümüzdeki dönemde The Division, Fun House, Finest Kind gibi filmler ile izleyici karşısına çıkacak Jake Gyllenhaal, projelerine aynı adlı çizgi romandan uyarlanacak Snow Blind‘ın başrolünde yer alarak bir yenisini ekleyecek.

Snow Blind

Snow Blind konusu:

1988 yapımı Running on Empty ile 2013 yapımı Prisoners’ın karışımı olarak tanımlanan Snow Blind’ın çizgi roman versiyonunun konusu Teddy adındaki bir lise öğrencisinin yanlışlıkla ve masum bir şekilde babasının fotoğrafını internete yayması ile şekilleniyor. Teddy bu yolla ailesinin tanık koruma programında olduğunu öğrenir. Ancak babasının fotoğrafı üzerine, bir adam intikam almak için bulundukları kasabaya gelir ve ardından kapılarının önünde FBI ajanları belirir. Ama ya tanık koruma programında olmalarının nedeni babasının masum olması değilse? Teddy aklındaki soru işaretlerini cevaplamaya çalışacaktır.

Filmin senaristliğini, kendi romanlarından uyarlanan A Monster Calls ve Chaos Walking filmlerinin de senaryosunu kaleme alan Patrick Ness üstleniyor. Patrick Ness, yakın zamanda Luca Guadagnino imzalı Sineklerin Tanrısı – Lord of the Flies uyarlamasının senaristliği için Warner Bros. ile anlaşmıştı.

Snow Blind

The Kitchen adlı çizgi romanı geçtiğimiz yıl sinemaya uyarlanan Ollie Masters‘ın Tyler Jenkins ile birlikte yarattığı aynı adlı çizgi romanından sinemaya uyarlanacak korku türündeki film olan Snow Blind’da, hem prodüktörlüğünü üstlenecek hem de filmin oyuncu kadrosunda yer alacak olan Jake Gyllenhaal, projede Gustav Möller ile tekrar bir araya geliyor. Söz konusu proje dışında ikili daha önce, 2018’in başarılı yapımları arasında yer alan The Guilty’nin yeniden çevriminde birlikte çalışmıştı.

Filmin çekimlerine ne zaman başlanacağı ya da geri kalan oyuncu kadrosunda kimlerin bulunacağı hakkında henüz bir bilgi paylaşılmasa da, stüdyolar ve streaming servislerinin yakından ilgilendiği projenin önümüzdeki günlerde arkasına güçlü bir yapım şirketi ve oyuncu kadrosu edindiği haberleri duymamız an meselesi.

Seyrederiz, Türkiye’nin dizi ve film platformudur. Sitemiz üzerinden dizi ve filmlere dair haberler, incelemeler, öneriler, eleştiriler gibi çeşitli içeriklere ulaşabilirsiniz.