Arthur and Merlin: Knights of Camelot

Arthur and Merlin: Knights of Camelot fragmanı paylaşıldı

Efsane yeniden film oluyor

Arthur and Merlin: Knights of Camelot filminin fragmanı yayımlandı!

Arthur and Merlin: Knights of Camelot fragmanı yayımlandı. Efsane yeniden izleyici ile buluşmaya hazırlanıyor.

Britanya mitolojisinin en ünlü efsanelerinden biri olan Camelot kralı Arthur’un hikâyesi, bu zamana kadar hem büyücü Merlin’e, hem de kral Arthur’a odaklanan pek çok yapım ile seyirci karşısına çıktı. Excalibur, Yuvarlak Masa Şövalyeleri ve Camelot derken, meşhur mitolojinin birçok yanı farklı üsluplarla işlendi. Kral Arthur‘un hikayesini konu edinen bu yapımlar arasında kuşkusuz en popüler olanı, toplamda 5 sezon süren Merlin dizisi olabilir. Şimdi ise meşhur efsane Arthur and Merlin: Knights of Camelot adı altında bir kez daha beyaz perdeye aktarılıyor.

Arthur and Merlin: Knights of Camelot

Arthur and Merlin: Knights of Camelot konusu:

Film, Kral Arthur’un olgunluk dönemini mercek altına alacak. Roma İmparatorluğu ile olan savaştan evine dönen Arthur’un, gayri meşru oğlunun Camelot’un tahtına zarar verdiğini anlamasının ardından, büyücü Merlin ve Yuvarlak Masa Şövalyeleri’ni yeniden göreve davet ederek yepyeni bir macera başlamalarını konu ediniyor.

Filmde Merlin rolünde Richard Brake, Kral Arthur rolünde ise Richard Short yer alıyor. The Beast olarak Joe Egan, Guinevere olarak Stella Stocker ve Lancelot olarak ise Tim Fellingham karşımıza çıkacak. Filmin yönetmenliğini The Dare, World of Darkness ve A Serial Killer’s Guide to Life gibi filmlerden hatırladığımız Giles Alderson üstleniyor. Giles Alderson aynı zamanda yapımın senarist ekibinde de yer alıyor ve kendisine Jonny Grant ve Simon Cotton eşlik ediyor.

Arthur and Merlin: Knights of Camelot

Film doğrudan dijital platformlara geliyor

Tüm dünyayı etkisi altına alan Koronavirüs salgını nedeniyle pek çok film vizyon tarihini ertelemek durumunda kaldı. Ertelemeyi tercih etmek istemeyen bazı filmler ise yükselen yeni yayın servisleri olan dijital platformları tercih etti. Görünüşe göre 13 temmuz 2020’de yayımlanacak yeni Arthur and Merlin: Knights of Camelot filmi de açılışını dijital ortamda yapacak filmler arasında yerini aldı. Tam olarak hangi platformun ya da platformların tercih edileceği bilinmeyen filmin dijital platformlardaki yerinin yanı sıra, DVD versiyonları da eş zamanlı olarak raflardaki yerini alacak.

Bu zamana kadar birçok uyarlaması film, dizi, roman, çizgi roman şeklinde karşımıza çıkan Kral Arthur’un bir başka uyarlaması olacak Cursed dizisi ile ilgili yazımıza aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

https://seyrederiz.com/netflixten-yeni-bir-yapim-cursed/

Film ile ilgili gelişmeleri sitemizden takip edebilir, filmin yayımlanan ilk fragmanını aşağıdan izleyebilirsiniz.

Seyrederiz, Türkiye’nin dizi ve film platformudur. Sitemiz üzerinden dizi ve filmlere dair haberler, incelemeler, öneriler, eleştiriler gibi çeşitli içeriklere ulaşabilirsiniz.