house of the dragon

House of the Dragon dizisinin ilk oyuncuları açıklandı

Tüm dünyada ilgiyle takip edilen Game of Thrones’un finalinin ardından House of the Dragon adlı bir spin-off dizisinin geleceği zaten biliniyordu. Game of Thrones, her ne kadar son sezonuyla tartışmaların odak noktasına oturmuş olsa da Game of Thrones hayranları, dizinin bitmesini hiçbir zaman istemediler. Dizi sona erdikten kısa bir süre sonra ise hayranları sevindiren aynı evrende geçecek bir dizi projesi duyurulmuştu.

matt smith house of the dragon

Şimdi de dizi ile ilgili yeni bir gelişme yaşandı ve kadrodaki ilk isimler belli oldu. Doctor Who olarak tanıdığımız Matt Smith, dizide Prince Daemon Targaryen olarak karşımıza çıkacak. Truth Seekers dizi ile tanıdığımız Emma D’Arcy ise Princess Rhaenrya Targaryen karakterine can verecek. Son olarak da Ready Player One filminden tanıdığımız Olivia Cooke, dizide Alicent Hightower olarak yer alacak.

olivia cook house of the dragon

House of the Dragon konusu

2021 yılında çekimleri başlayacak olan dizinin, 2022 yılında izleyici ile buluşması bekleniyor. Targaryenlar’ı anlatacak bu dizi, Fire & Blood isimli bir kitaptan uyarlanıyor. Kitapta, hanedanlığın sallantılı tarihine ışık tutuluyor. Hatta Targaryenlar’ın yaşadıkları iç savaşı da bu dizide izleyebileceğimiz ifade ediliyor. Ancak diziyle ilgili şu an için netleşen hiçbir şey yok. Oyuncu seçimlerinden sonra başlayacak çekimler, House of Dragon’la ilgili çok daha fazla detayı gün yüzüne çıkaracak.

Yeni gelişmeler ve çok daha fazlası için takipte kalın.

Seyrederiz, Türkiye’nin dizi ve film platformudur. Sitemiz üzerinden dizi ve filmlere dair haberler, incelemeler, öneriler, eleştiriler gibi çeşitli içeriklere ulaşabilirsiniz.