Aldis Hodge, Hawkman rolüyle DC evrenine katılıyor

Hawkman

Aldis Hodge, Amerika Adalet Derneği’nin bir parçası olan DC kahramanı Hawkman’i canlandıracak. En son “The Invisible Man” filminde rol alan ve yaklaşan Jim Brown rolüyle övgü toplayan aktör, başrolünde Dwayne Johnson‘ın yer aldığı Black Adam‘ın kadrosuna katılmak için görüşmelerde bulunuyor. Jaume Collet-Serra’nın yöneteceği filmde Rory Haines ve Sohrab Noshirvani, Adam Sztykiel’in senaryo taslağını son hâline getirdi.

Hawkman

“Hawkman” karakteri kimdir?

Hawkman, diğer adıyla Carter Hall, dev kuş benzeri kanatları, kuş şeklinde bir miğferi ve şiddetli bir topuzu olan bir savaşçıdır. Orijinal Carter Hall, yıllar boyunca birçok farklı hayat yaşayan eski bir Mısır prensinin reenkarnasyonuydu. Kökenleri daha sonra çizgi romanlarda Thanagar gezegeninden gelen kanatlı askerlerin uzaylı ırkının bir üyesi olan “Katar Hol” olarak değiştirildi.

Hawkman, 1940’taki ilk çıkışından bu yana DC Comics’te düzenli olarak varlığını sürdürdü. Ancak karakter hiçbir zaman gerçek bir aksiyon karakterine dönüşmedi. Geçtiğimiz ay gerçekleşen DC FanDome sanal etkinliğinde Johnson, Hawkman’ın Justice Society’nin (Adalet Derneği) bir parçası olarak Atom Smasher, Doctor Fate ve Cyclone ile birlikte yer alacağını söylemişti. DC FanDome sırasında çalan animasyon tanıtımında Johnson, Black Adam ile ilgili şu sözleri sarf etti:

“Zorbaları yok etme becerim var ama yardıma ihtiyacım olduğunu düşünenler de var: Hawkman, Doctor Fate, işe yeni alınan Cyclone ve Atom Smasher. Kendilerine hakikat ve adalet için savaşmaya inanan bir örgüt olan ”Adalet Derneği” diyorlar. Onlara, uğruna savaştığım tek inançların benim olduğunu öğreteceğim. Gerçeğe, adalete ve Black Adam tarzına hoş geldiniz.”

Black Adam, bir değişiklik olmazsa 21 Aralık 2021’de beyazperdede gösterime girecek. DC evreni ile ilgili yeni gelişmeler ve çok daha fazlası için sayfamızı takipte kalın.

Total
0
Shares
Önceki
bay yanlış
mm

Bay Yanlış final mi yapıyor?

Sonraki
2554054 scaled e1601144237556

Edens Zero animesi geliyor