136584 bayfypnuap 1581748247

“Hair Love”ın yönetmeni: Matthew A. Cherry, Warner Bros ile anlaşma imzaladı

Oscar Ödüllü “Hair Love”ın yönetmeni: Matthew A. Cherry ile Warner Bros anlaşma imzaladılar.

hair love

92. Akademi Ödülleri’nde animasyon kategorisinde En İyi Kısa Film ödülünün sahibi olan Hair Love, yönetmeni Matthew A. Cherry yeni işler yapmaya devam ediyor. Amerika’da son zamanlarda yaşanan toplumsal olaylar, Warner Bros’u harekete geçirdi. Siyahilerin sinema ve televizyon sektöründe daha görünür olması için Warner Bros, Matthew A. Cherry ile anlaşma imzalayarak ilk adımı attı. Anlaşmaya göre Cherry, farklı platformlar için birden fazla proje üretecekmiş.

Warner Bros ile çoklu anlaşmaya imza atan Matthew A. Cherry, şu açıklamayı yaptı:

”Bu heyecan verici yeni kapasite için Warner Bros Televizyon ailesine katılma konusunda heyecanlı olmaktan çok daha ötedeyim. Siyahilerin sektörde yaratıcı olmaları için çok önemli bir zamandayız. Ve ben etkili projeler yaratıp topluluğumuzdaki diğer marjinal seslerle birlikte çalışmayı dört gözle bekliyorum.”

Oscar ödülü alan Hair Love, bir baba kızın hikayesini anlatıyordu. Annesini kaybeden küçük bir kızın babası ile birlikte yaşamasını konu edinen Hair Love’da, kızın annesinin yokluğuna alışma sürecini izledik.

Bu yılki Akademi Ödülü tarihini merak ediyorsanız https://seyrederiz.com/oscar-odulleri-gecesi-nisan-2021e-ertelendi/ yazımıza bakabilirsiniz.

Seyrederiz, Türkiye’nin dizi ve film platformudur. Sitemiz üzerinden dizi ve filmlere dair haberler, incelemeler, öneriler, eleştiriler gibi çeşitli içeriklere ulaşabilirsiniz.