tenet

Christopher Nolan, Tenet’in hikayesi ile ilgili birkaç yeni detay paylaştı

Tenet filminden yeni detaylar!

Tenet filmi 2020 yılının kuşkusuz en merak edilen filmleri arasında. Kasım ayında yayımlanan ilk fragmanından beri merakla beklenen filmin yönetmeni Christopher Nolan, geçtiğimiz günlerde Robert Pattinson ve Kenneth Branagh ile birlikte verdiği bir röportajda Tenet’in hikayesini biraz da olsun açıklamaya çalıştı.

Nolan ilk olarak, filmin fragmanlarında gördüğümüz zaman tersinmesini, Tenet’in bir zamanda yolculuk filmi olmadığını, aksine, mevcut zamanın içindeki göreceliliği ele aldığını şu sözlerle açıkladı:

“Tenet, zamanı ve zamanın farklı şekillerde elde edilen işlevini ele alıyor. Fizik hocalığı yapıyormuşum gibi görünmek istemem ama tersinme, dağınımını tersine çevirmiş olan bu malzemenin ana fikridir. Yani bize göründüğü kadarı ile zaman içinde geriye doğru gidiyor.”

Tenet

Filmin oyuncu kadrosunda yer alan Kenneth Branagh ise, filmin detaylarından çok filmin genel sinopsisine ilişkin açıklamalarda bulunuyor:

“Tenet, küresel bir tehdit ile başa çıkmaya çalışan bir casusluk filmi. Bir nükleer facia, insan ırkının başına gelen en büyük felaketlerden biri olmayabilir. Film, bundan bile daha kötü bir olasılığı ele alıyor.”

Sonuç olarak zamanla veya başka bir fiziksel olguyla ilgilense de ilgilenmese de, filmin asıl odağının casusluk temasına baktığını biliyoruz. Filmin karakterlerinden de bahsetmeden geçmek istemeyen Nolan, John David Washington’ın canlandırdığı ana karakterin, casusluk türünün ilk örneklerinden James Bond ile de bir alakası olmadığını şu sözlerle anlatıyor:

“Tenet’te casusluk ve gizli kimlikler dünyasını ele alıyoruz. John David, ana karakter olarak bilinen bir casusu canlandırıyor. Tenet ise, ana karakterin göreve getirildiği organizasyonun adı. Kendisinin filmin merkezinde önemli bir konumu olsa da, Bond’un aksine, duygusal erişilebilirlik açısından çok daha cana yakın bir karakter.”

Tenet

Ayrıca fragmanlarda görülmese de Aaron Taylor-Johnson’ın da filmde önemli bir karakteri canlandırdığını belirten Nolan konu ile ilgili şöyle söyledi:

“Aaron Taylor-Johnson da filmde yer alıyor. Filmin önemli bir konumunda bulunuyor. Evet, kendisinin filmin çekimlerinden gelen hiçbir fotoğrafı bulunmuyor ve ikinci fragmanda çok az görünüyor. Film geliştikçe, hikayenin ulaştığı birçok şey var ve ilerleyen aşamalarda filmin ulaştığı safhalarla ilgili insanlara spoiler vermek istemeyiz.”

Tenet

Memento, The Dark Knight, Inception gibi filmlerle adını oldukça büyük kitlelere duyurmuş son zamanların en iyi yönetmenlerinden biri olan Christopher Nolan tarafından yönetilecek filmin başrollerinde başarılı oyuncu Robert Pattinson ve John David Washington bulunuyor. 17 Temmuz 2020 yerine, 31 Temmuz 2020’de vizyona girecek filmin kadrosuna daha sonradan Aaron Taylor-Johnson, Kenneth Branagh, Clémence Poésy, Dimple Kapadia ve Michael Caine gibi oyuncular katılmıştı.

Film ile ilgili gelişmeleri sitemizden takip edebilirsiniz ve detaylı bilgi için aşağıdaki linkten film ile ilgili bir diğer yazımıza gidebilirsiniz.

https://seyrederiz.com/tenet-filmi-ertelendi/

Filmin yayımlanan son fragmanını aşağıdan izleyebilirsiniz.

Seyrederiz, Türkiye’nin dizi ve film platformudur. Sitemiz üzerinden dizi ve filmlere dair haberler, incelemeler, öneriler, eleştiriler gibi çeşitli içeriklere ulaşabilirsiniz.