Gangs of London 2. sezonu geliyor

gangs of london

Gareth Evans tarafından yaratılan Gangs of London, Sister şirketi ve Pulse Films tarafından üretime geçirilmişti. Dizi sonbahar aylarında WarnerMedia’nın sahibi olduğu Cinemax’tan AMC’ye geçecek.

Son dönemin öne çıkan dramalarından olan Gangs of London ABD’de Cinemax’te, İngiltere’de ise Sky Atlantic’te ekrana gelmişti. Ancak Cinemax orijinal dizi projelerinden çekilme kararı alması nedeniyle ABD’deki yeni yayıncısı AMC kanalı oldu.

Gangs of London konusu

Gareth Evans ve Matt Flannery tarafından oluşturulan Gangs of London, Londra’da suç örgütü çetesi liderinin ölümünün ardından, Londra’da çetelerinin arasında çıkan çatışmaları ve öldürülen liderin oğlunun intikamını mercek altına alıyor.

20 yıldır Londra’nın en güçlü suç ailesinin lideri olan Finn Wallace aynı zamanda uluslararası bir suç çetesinde liderlik yapmaktadır. Her yıl milyarlarca para kazan örgüt oldukça da köklü bir yapıya sahiptir. Ancak bir gün Finn Wallace bir suikastçı tarafından öldürülür. Finn’in ölümünün ardından varisi olan Sean Wallace kontrolü geri almaya ve babasını öldürenin kim olduğunu bulmaya çalışır.

gangs of london

Dizinin oyuncu kadrosunda Peaky Blinders dizisinden tanıdığımız Joe Cole’ün Sean Wallace rolüyle başrol olarak yer aldığı dizide Game of Thrones’tan tanıdığımız Catelyn Stark’ı canlandıran Michelle Fairley, dizide Sean’ın annesi Marian olarak yer alıyor. Ayrıca dizide Sope Dirisu, Colm Meaney, Lucian Msamati, Paapa Essiedu ve Pippa Bennett-Warner gibi başarılı isimler de yer alıyor.

AMC Orijinal Programlama Başkanı McDermott dizinin gelecek sezonları ile ilgili heyecanını bu sözlerle dile getirdi.

”Gangs of London, ekranları harika bir oyuncu kadrosu, yüksek drama ve destansı hikayelerle parıldayan sinematik bir yolculuğa çıkardı. Bu ihtişamlı suç serisiyle seyircilerimizin nabzını yükseltmek için oldukça heyecanlıyız.”

İlk sezonu ile İngiltere’de büyük yankı uyandıran Gangs of London izlenme rekorları kırdı. AMC ortaklığı ile seviyesini yükseltecek gibi görünen dizi oldukça heyecan verici olacak. 23 Nisan’da 9 bölümlük sezonuyla ekrana gelen dizinin ikinci sezonu Bennett ve Sky Studios’un drama direktörü Cameron Roach tarafından Sky Studios’un yapımcısı Gabriel Silver liderliğinde üretilecek.

Dizi ile ilgili yeni gelişmelerden haberdar olmak için sayfamızı takipte kalabilirsiniz.

Total
0
Shares
Önceki
The Handmaids Tale Season 4 The Buzz Paper

The Handmaid’s Tale’in 4. sezonu ertelendi!

Sonraki
johnny deep

Waiting for the Barbarians fragmanı yayımlandı!