Fatma: Netflix’in yeni Türk yapımı dizisi

mm
Fatma

Netflix’in, temizlikçi bir kadın olan Fatma’nın, hayat hikâyesini ve başına gelenleri anlatan yeni yerli dizisinden ilk fotoğraf geldi. Şirketin resmi Instagram hesabından yapılan paylaşım ile dizinin çekimlerine başlandığı da ortaya çıkmış oldu.

Netflix Türkiye, geçtiğimiz mart ayında düzenlediği etkinlik ile “Atiye”nin 3. sezonunun yanı sıra ve “Şimdiki Aklım Olsaydı”, “Fatma”, “Sıcak Kafa” gibi yeni yerli dizi projelerini açıklamıştı. Bu yapımlardan “Şimdiki Aklım Olsaydı” dizisinin çekimlerinin başlayacağı, 15 Temmuz günü iptal edilmesi ise tepki toplamıştı. Netflix’in, hükûmet ile yaşadığı anlaşmazlıklar, daha önce sansür tartışmalarının yaşanmasına neden olmuştu. “Şimdiki Aklım Olsaydı” dizisinin iptal edilmesi, Netflix’in Türkiye’deki yapımlarını durduracağı ve Türkiye’den çekileceği yönünde iddiaların ortaya atılmasına neden olmuştu.

Netflix, bugün sosyal medya hesabından paylaştığı bir fotoğraf ile Türkiye yapımı orijinal dizi projelerinin hepsinin iptal olmayacağını doğrulamış oldu. Instagram sayfasından yapılan paylaşımda “Aramıza hoş geldin Fatma! Heyecanlı bir geri sayım başladı.” ifadelerine yer verildi. Yapılan paylaşımların ardından Netflix’in duyurduğu diğer projelerinin son durumunun ne olduğu ise merak konusu olmaya devam ediyor. Ancak oyuncu Burcu Biricik‘in 16 Temmuz tarihli çekim senaryosu ile birlikte verdiği poz, geçtiğimiz günlerde yaşanan tartışmalar sırasında hazırlıklarının başlamış olduğunu gösteriyor.

Fatma konusu

Dizisinin senaristliğini Özgür Önürme yapıyor ve yönetmen koltuğunda Özer Feyzioğlu oturuyor. Dizinin yapımcısı ise Başak Abacıgil.

Dizi, Fatma adındaki temizlik görevlisi olan bir kadını anlatacak. Fatma’nın hapisten tahliye edilen kocası, bir süre sonra ortadan kaybolur. Kocasını aramaya başlayan Fatma, istemeyerek bir cinayet işler. Bu ilk cinayetinden sonra kocasının geçmişi yüzünden hayatta kalabilmek için yeni cinayetler işlemek zorunda kalır.

Dizi ile ilgili yeni gelişmelerden haberdar olmak için sitemizi takipte kalabilirsiniz.

Total
0
Shares
Önceki
saygı

BluTv’nin yeni dizisi Saygı’dan ilk tanıtım fragmanı geldi!

Sonraki
millie bobby brown

Millie Bobby Brown, yeni Netflix filmi The Girls I’ve Been’in başrolünde!