Netflix yeni projesi Şimdiki Aklım Olsaydı’yı iptal mi etti?

e2722227 5cdd 4ccb 8bca 9d63162bca6b

Netflix, geçtiğimiz günlerde çekimleri başlayacak olan yeni projesi Şimdiki Aklım Olsaydı’yı ani bir karar alarak rafa kaldırdı

Netflix, Türkiye’de çıkarttığı başarılı projelerden sonra gelecek yeni yapımlarını açıklamıştı. Bunlardan bir tanesi olan ve Ay Yapım’ın yapımcılığını üstlendiği aynı zamanda Çağan Irmak‘ın yöneteceği Şimdiki Aklım Olsaydı dizisini çekimlere sadece bir gün kala iptal etti. Dizinin kadrosunda Özge Özpirinççi, Birkan Sokullu, Burak Yamantürk, Feyyaz Yiğit , Ümit Erlim , Elifcan Ongurlar bulunuyordu.

Set ekibine dizinin iptal edildiği, dizide gay bir çiftin sevişme sahnesi bulunduğu ve sebebinin bu olabileceği söyleniyor. Şu sıralarda zaten epey tartışmaya sebep olan Netflix ve RTÜK arasındaki gerilimden dolayı, Netflix’in sansürsüz bir ortam istediği ve bu yüzden projeyi rafa kaldırdığı düşünülüyor. Henüz Netflix’ten ve Ay Yapım’dan resmi bir açıklama gelmese de proje iptal olmuş gibi görünüyor.

Netflix, Mart ayında düzenlediği etkinlikte dizinin konusunu ve kadrosunu açıklamıştı. İşte dizinin konusu:

Reyhan, Nadir ile olan 10 yıllık evliliği içinde kaybolmuş mutsuz bir kadındır. Evliliğinden, sünnetinden beri tanıdığı kocasından, patlak bir prezervatif sonucu hamile kaldığı 9 yaşındaki ikizlerinden, yaşadığı hayattan en çok da kendinden yorulup fena halde sıkıldığı günün gecesinde, yani 27 Temmuz 2018 saat 20.13’de yüzyılın hatta 500 yılın en güçlü kanlı ay tutulması gerçekleşir ve Reyhan bir mucize eseri on yıl öncesine, hayatının dönüm noktası olan o geceye, yani Nadir’in evlenme teklif ettiği o “büyük ana” hem de şimdiki aklıyla geri döner.

Netflix’in diğer projeleri de iptal olabilir

Netflix

Epeydir süregelen ve son günlerde hararetlenen Netflix ile Türk hükümeti arasında yaşanan bu gerilim ve Netflix’in bu diziyi iptal etmesi Netflix’ in Atiye dışındaki duyurduğu ve duyurmadığı her projeyi iptal ettiği düşündürüyor. Henüz resmiyeti olmasa da bu da demek oluyor ki Aşk 101, Fatma, Sıcak Kafa gibi projeler maalesef çekilmeyecek.

Total
0
Shares
Önceki
Wonder Woman
mm

Wonder Woman 2. filmi neden 1984 yılında geçiyor?

Sonraki
Black is King
mm

Beyonce’nin başrolünde olduğu Black is King fragmanı yayımlandı!