fallout

Fallout oyunu diziye uyarlanıyor

Popüler video oyunlarından biri olan Fallout Amazon dizisi olacak. Dizinin yapımcılığını ise Westworld dizisinin yapımcıları olan Jonathan Nolan ve Lisa Joy yapacak. İlk üç sezonunun ardından 4. sezon onayını da alan Westworld dizisinin yapımcıları Amazon ile yeni içerikler hazırlamak üzere bir anlaşma imzalamıştı. Bu oyun uyarlaması dizi de bahsedilen içeriklerden biri olacak.

Kıyamet sonrası bir dünyada geçen oyunun uyarlaması olan dizi, henüz ilk sezonu için onay almamış olsa da Amazon’un resmi Twitter hesabında yapılan duyuru ile dizinin ilk sezon onayını çok zorlanmadan alınacağı düşünülüyor. Çıkan haberlere göre de Amazon senaryoyu beğenirse, pilot bölümünü pas geçip doğrudan ilk sezon onayını verebilir. Her şey senaryonun beğenilmesine bağlı.

Fallout oyun konusu

Dikkat çekici oyunlara imza atan Interplay tarafından ilk kez 1997 yılında piyasaya sürülen, devam oyunları Bethesda Game Studios tarafından geliştirilen Fallout, alternatif bir dünyayı gözler önüne seriyor ve nükleer enerjinin sert ve yıkıcı sonuçlar doğurduğu, kıyamet sonrası bir dünyada geçiyor.

Oyun, ele aldığı uzun soluklu hikaye ile diziye uyarlanmaya çok elverişli. İkilinin oyunu tüm zamanların en iyi oyun serilerinden biri olarak görmesi ve Westworld ile etkileyici bir bilim kurgu dizisine imza atmış olması Jonathan Nolan ve Lisa Joy‘un bu iş için doğru kişiler olduğunu gösteriyor.

Dizi ile ilgili daha fazla ayrıntılı bilgi henüz bulunmamakta.

Seyrederiz, Türkiye’nin dizi ve film platformudur. Sitemiz üzerinden dizi ve filmlere dair haberler, incelemeler, öneriler, eleştiriler gibi çeşitli içeriklere ulaşabilirsiniz.