Dune

Dune, film serisi olmayacak mı?

Frank Herbert’ın kaleme aldığı, bilim kurgu edebiyatının en önemli eserleri arasında gösterilen efsanevi seriden beyaz perdeye uyarlanacak film için heyecanlı bekleyiş sürüyor. Geçtiğimiz günlerde bir açıklama yapılmıştı. Warner Bros.’un 2021 yılında beyaz perde ile buluşması gereken tüm filmlerini, Koronavirüs yüzünden sinemalar ile aynı anda HBO Max adlı online içerik platform üzerinden de yayımlanacağını öğrenmiştik.

Ancak Warner Bros.’un verdiği bu tek taraflı karar, yapım şirketlerini ve yüksek profilli yönetmenler gibi birçok kişiyi kızdırdı. Filmin yönetmeni Denis Villenueve de yayımladığı bir yazıda bu karar hakkında konuştu. Yönetmen, Warner Bros.’un olası bir film serisini engellediğinden bahsetti.

Dune

Denis Villenueve, Dune serisi hakkında konuştu

“Warner Bros.’un kararı, Dune’un finansal olarak performans göstermesi için bir engel ve korsanlığın nihayetinde zafer kazanacağı anlamına geliyor. Filmi sinema salonuna uygun olarak tasarladık ancak Warner Bros.’un verdiği HBO Max kararı her şeyi mahvetti. Warner Bros. ‘Dune’ serisini öldürmüş olabilir.”

Denis Villenueve’nin bu film için ne kadar umutlu olduğu ve kitaplarının da hayranı olduğu göz önüne alındığında HBO Max kararı, Dune’un seri olması engellenmeyecek gibi görünüyor. Yalnızca Villenueve’nin, olası bir seride Warner Bros. ile çalışmayı tercih etmeyeceği düşünülüyor.

Yeni gelişmeler ve çok daha fazlası için takipte kalın.

Seyrederiz, Türkiye’nin dizi ve film platformudur. Sitemiz üzerinden dizi ve filmlere dair haberler, incelemeler, öneriler, eleştiriler gibi çeşitli içeriklere ulaşabilirsiniz.