Dune

Dune ertelendi

Frank Herbert’ın kaleme aldığı, bilim kurgu edebiyatının en önemli eserleri arasında gösterilen efsanevi seriden beyaz perdeye uyarlanan “Dune” filmi için heyecanlı bekleyiş sürüyor.

Geçtiğimiz yıl, serinin Denis Villeneuve önderliğinde yeniden sinemaya geleceği duyurulmuş ve bu, herkesi heyecanlandırmıştı. Bugün ise merakla beklenen filmin vizyon tarihinin ertelendiği duyuruldu.

Dune

Dune konusu

Daha ilk film hakkında pek bir bilgi yokken ikinci filmin bile senaryosunun yazıldığı haberi gelen iddialı bu yapım, uzak bir gelecekte, ailesi çöl gezegeni Arrakis’e sahip olan Paul Atreides’in hikayesini mercek altına alıyor.

Gezegenler, rakip aileler tarafından galaksinin farklı noktalarında yönetilmektedir. “Baharat” adı verilen yüksek bilinç ve uzun bir yaşam süresi sunan bir kaynağın tek üreticisi olan Arrakis gezegeninin yönetimi, diğer asil aileler tarafından ele geçirilmek istenir. Bu kaynağı elde etmek isteyen feodal rakiplerden Harkonen ailesi, Paul ve ailesine tuzak kurar. Tuzağın sonucunda Paul’un ailesi darmadağın olur ve kaybolur. Paul, ailesinin Arrakis kontrolünü yeniden kazanması için bir isyan başlatırken tüm evrenin seyrini değiştirebilme ihtimalini de yakalayacaktır.

Dune

Dune oyuncuları

Heyecanla beklenen “Dune” filminin başrollerinde; Timothée Chalamet, Zendaya, Charlotte Rampling, Oscar Isaac, Rebecca Ferguson, Stellan Skarsgård, Dave Bautista, Javier Bardem ve Josh Brolin gibi isimler yer alıyor. Senaristliğini “Benjamin Button’ın Tuhaf Hikayesi” filminin yazarı Eric Roth’un yapacağı filmin yönetmen koltuğunda ise Denis Villeneuve oturuyor.

Dune yeni vizyon tarihi ne?

Dizinin 18 Aralık 2020 tarihinde izleyiciler ile buluşması planlanıyordu. Ancak tüm dünyayı etkisi altına alan ve büyük bir sağlık tehdidi oluşturan Koronavirüs salgını nedeni ile birçok yapımda olduğu gibi Dune da ertelendi. Eğer yeni  bir ertelenme yaşanmazsa filmin 1 Ekim 2021 tarihinde vizyona girmesi planlanıyor.

Filmin fragmanını hemen aşağıdan izleyebilirsiniz.

Yeni gelişmeler ve çok daha fazlası için takipte kalın.

Seyrederiz, Türkiye’nin dizi ve film platformudur. Sitemiz üzerinden dizi ve filmlere dair haberler, incelemeler, öneriler, eleştiriler gibi çeşitli içeriklere ulaşabilirsiniz.