IMG 20200528 140407

Tom Cruise’u uzaya götürecek filmin yönetmeni belli oldu

Tom Cruise’un uzayada çekilecek filmini Doug Liman yönetecek

svg%3E

Nasa ve SpaceX işbirliğinde olan Uluslararası Uzay İstasyonu’nda çekilecek Tom Cruise oynayacağı filmi American Made ve Edge of Tomorrow’da daha önceden başarılı oyuncuyla çalışmış Doug Liman yönetecek.

Bugüne kadarki en çılgınca projesine imza atmaya hazırlanan başarılı oyuncu Tom Cruise’un geçtiğimiz günlerde uzayda çekilecek ilk filmi için Elon Musk ile birlikte çalıştığı belirtilmişti. Nasa kısa süre sonra Elon Musk’ın şirketi SpaceX’in Tom Cruise ile çalıştıklarını doğruladı.

Projenin resmi olarak duyurulmasının ardından bu çılgın projeyi kimin yöneteceği merak konusu oldu. 2014 tarihli Edge of Tomorrow (Yarının Sınırında) filmi ile adını duyduğumuz Amerikalı yönetmen ve yapımcı Doug Liman filmin yönetmen koltuğunda oturacak. Aynı zamanda American Made (Barry: Seal Kaçakçı), Swingers (Hızlı Yaşayanlar), The Wall (Sniper: Duvar) gibi yapımlarım altında da yer alıyor.

 

Bu sıralar filmin senaryosunu üzerinde çalışılan Liman, aynı zamanda eserin yapımcıları arasında da yer alacak.

Tıpkı Tom Cruise gibi lisanslı bir pilot olan Doug Liman çekimler için Uluslararası Uzay İstasyonu’na yapılcak ziyarette oyuncusuna eşlik etmesi bekleniyor.

Uzayda çekilecek filmin tarihi belli değil

Filmin zorlu ön hazırlık süreci de düşünüldüğünde, prodüksiyon sürecinin tam olarak ne zaman başlayacağını henüz tahmin etmek şimdilik mümkün değil.

svg%3E

Filmlerin çekimi bittikten sonra beğenmeyip yarısından çoğunu tekrardan çeken Duog Liman’ın uzayda geçecek filmi beğenmezse tekrar nasıl çekeceği de merak konusu.

Bununla birlikte Liman’ın yeni projesinin böylesine büyük bir iş olması, Edge of Tomorrow 2 filmini bekleyen hayranlar için kötü haber olabilir. Söz konusu uzay filmi nedeniyle Yarının Sınırında 2 filmi için gecikmeler yaşanabilir.

 

Seyrederiz, Türkiye’nin dizi ve film platformudur. Sitemiz üzerinden dizi ve filmlere dair haberler, incelemeler, öneriler, eleştiriler gibi çeşitli içeriklere ulaşabilirsiniz.