Çıplak

Çıplak dizisi neden kaldırıldı?

Can Evrenol yönetmenliğinde çekilen ve yaklaşık altı ay önce izleyici karşısına çıkan Çıplak dizisi, cep telefonu ile çekilen ilk Türk dizi olarak dikkat çekmişti. Dizinin yayımlandıktan aylar sonra ise platformdan kaldırıldı ve birçok insan tarafından tepki gördü.

Çıplak dizisinin konusu

Dizi, tek isteği para biriktirip Galler’a taşınmak ve yeni bir hayat kurmak olan Eylül adlı kadının, gittiği bir bekarlığa veda partisinde sosyetik bir kızla evlenmek için gün sayan müstakbel damat Cem’e aşık olmasıyla gelişen olayları anlatıyor.

çıplak

Çıplak neden kaldırıldı

Geçtiğimiz günlerde gazeteci Cüneyt Özdemir, resmi Twitter hesabından yaptığı bir paylaşım ile diziye değinmiş ve RTÜK başkanı için de “aman duymasın” kelimelerini kullanmıştı. Bu tweet paylaşıldıktan kısa bir süre sonra da dizinin platformdan kaldırılması oldukça dikkat çekmişti.

Dizinin kaldırılmasının ardından Cüneyt Özdemir yeni bir tweet daha attı ve dizinin kaldırılmasına kendisinin sebep olduğu ile ilgili olan söylemleri eleştirdi.

Tüm bunlardan sonra da BluTV, sosyal medya üzerinden yaptığı bir açıklama ile kaldırılmanın sebebinin teknik prosedürler olduğunu ve çocuk kilidinin aktive edilmek üzere olduğunu şu sözlerle belirtti:

“Sevgili BluTV izleyicileri, Dünden beri gündemde olan “Çıplak” isimli dizimizle ilgili sizleri bilgilendirmek isteriz. 18 yaş aldı çocuk kilidi uygulamamızı aktive etmek üzereyiz, bu nedenle Çıplak dizisini kısa bir süreliğine erişime kapatmış bulunuyoruz. Teknik prosedürler tamamlandıktan sonra içeriğimiz yeniden izleyicilerimizle buluşacaktır.”

Yeni gelişmeler ve çok daha fazlası için takipte kalın.

Seyrederiz, Türkiye’nin dizi ve film platformudur. Sitemiz üzerinden dizi ve filmlere dair haberler, incelemeler, öneriler, eleştiriler gibi çeşitli içeriklere ulaşabilirsiniz.