tenet

Tenet filmi ertelendi

Tenet’in resmi olarak ertelendiği duyuruldu!

Tenet filmi 2020 yılının kuşkusuz en merak edilen filmleri arasında. İçinde bulunduğumuz Koronavirüs salgını nedeniyle birkaç haftadır Warner Bros’un vizyon tarihi 17 Temmuz olan filminin çıkış tarihini yakında erteleyip ertelemeyeceğine karar vermesi bekleniyordu ve bir yandan da bu yıl sinema salonlarının yeniden açılmasıyla oynayan ilk büyük film olması planlanıyordu. Filmin yayın tarihinde uzun süre ısrar edilmiş olsa da sonunda beklenen oldu ve film ertelendi. Ancak bu erteleme beklenenden çok daha kısa bir süre için yapıldı.

Tenet

Tenet ne zaman vizyonda olacak?

Film 17 Temmuz’da 2020’de değil, 31 Temmuz 2020’de vizyona girecek. Beklenen erteleme kararı sonunda gelmiş olsa da, sadece iki hafta ertelenmiş olması filmi bir an önce izlemek isteyenleri sevindirdi. Filmin 31 Temmuz’a ertelenmesiyle Warner Bros. İnception’u, 10. yılı şerefine 17 Temmuz’da sinemalarda yeniden gösterime sokacak.

Memento, The Dark Knight, Inception gibi filmlerle adını oldukça büyük kitlelere duyurmuş son zamanların en iyi yönetmenlerinden biri olan Christopher Nolan tarafından yönetilecek filmin başrollerinde başarılı oyuncu Robert Pattinson ve John David Washington bulunuyor. Filmin kadrosuna daha sonradan Aaron Taylor-Johnson, Kenneth Branagh, Clémence Poésy, Dimple Kapadia ve Michael Caine gibi oyuncuların katıldığını da öğrenmiştik.

Tenet

Uluslararası bir casusuluk hikayesine odaklanan film, fragmandan öğrendiğimiz kadarıyla zaman akışında kırılmaların ve fizik kurallarının anlamını yitirdiği aksiyon sahneleri de bulunduruyor. Aynı zamanda filmin yaratım sürecine ışık tutan The Secrets of Tenet: Inside Christopher Nolan’s Quantum Cold War kitabı filmin bir “kuantum soğuk savaş filmi” olduğunu gösteriyor.

Film ile ilgili gelişmeleri sitemizden takip edebilirsiniz ve Tenet ile ilgili detaylı bilgi için aşağıdaki linkten film ile ilgili bir diğer yazımıza gidebilirsiniz.

https://seyrederiz.com/nolanin-yeni-filmi-tenettan-ilk-fragman/

Filmin fragmanlarına aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Seyrederiz, Türkiye’nin dizi ve film platformudur. Sitemiz üzerinden dizi ve filmlere dair haberler, incelemeler, öneriler, eleştiriler gibi çeşitli içeriklere ulaşabilirsiniz.