capone

Capone’un yönetmeni filme yapılan olumsuz yorumlar hakkında konuştu

Ünlü gangster Al Capone’un Tom Hardy tarafından canlandırıldığı ve hayatının anlatıldığı film geçtiğimiz ay seyircilere sunulmuştu. Ancak film hakkındaki yorumlar beklenilen kadar iç açıcı olmadı.

capone

Capone’un Josh Trank’ın 2015’teki dev bomba Fantastik Dörtlü’den bu yana çektiği ilk film olmasıyla, senarist/yönetmen büyük bir hayal kırıklığı yaşıyor. Trank, Marvel’ın tüm zamanların en kötü büyük ekran uyarlamalarından birine stüdyonun karıştığını gösterdi. Ama film yapımcısı onun anti-gangster filmi hakkında herhangi kötü bir söz için başka kimseyi suçlayamaz. Trank senaryoyu yazdı, Capone’u yönetti ve kurguladı, birçok olumsuz eleştiriye maruz kalmış olsa da, hala yaptığı filmle gurur duyuyor. Kendi sözleriyle:

“Şaşırmadım demek istemiyorum. Tepkilerin ne olacağını söylemek zordu. Çünkü durduğum yerden filmi çok seviyorum ve bununla gurur duyuyorum. Bu film hakkında kimsenin bana söyleyeceği bir şey, bana bu filme olan sevgimin miktarını daha az hissettirmeyecek.”

capone

Josh Trank, eleştirmenler tarafından %42 ve izleyiciler tarafından %31’lik “çürük” puana rağmen Capone için film yapma kararlarının arkasında duruyor. Genel tepki ne olursa olsun yaptığı film için kendiyle gurur duyuyor.

Yönetmen Trank’ın efsanevi gangster Capone ile nasıl özdeşleştiği anlattığı yazıya aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

https://seyrederiz.com/capone-yonetmeni-gangster-ile-nasil-ozdeslestigini-anlatiyor/

Fragman:

Seyrederiz, Türkiye’nin dizi ve film platformudur. Sitemiz üzerinden dizi ve filmlere dair haberler, incelemeler, öneriler, eleştiriler gibi çeşitli içeriklere ulaşabilirsiniz.