Tom Hardy Capone

Capone yönetmeni efsanevi gangster ile nasıl özdeşleştiğini anlatıyor

Film yapımcısı Josh Trank şu ana kadar iyi bir profesyonel kariyere sahip. Gençlik girişimi Chronicle’nın başarısıyla şöhret çektikten sonra, bir sonraki büyük bütçeli girişimi olan 2015’te Fantastik Dörtlü’nün başarısızlığı o kadar derinden etkiledi ki Trank uzun yıllar film yapmamaya yemin etti. Şimdi efsanevi gangster Al Capone ile geri döndü. Variety’ye verdiği bir röportajda Trank, Fantastic Four’a karşı yoğun tepkinin onu doğrudan bir sonraki filmine nasıl yönlendirdiğini açıkladı :

“Başlangıçta Al Capone hakkında bir film yapmak için yola çıkmadım . Bu, hayatımın en feci profesyonel deneyimini yeni yaşadığım bir zamanda geldi. ‘Fantastik Dörtlü’ daha yeni yayınlanmıştı. Profesyonel olarak son derece başarılı bir yerde değildim. Birinin hayal edebileceği en pahalı standartlara ulaşmıştım fakat banka hesabım bittiğinde birkaç ay içinde ne olacağını bilmiyordum. Yakın gelecekte yoluma çıkan hiçbir profesyonel işi yapma fırsatım yoktu.”

Trank’ın Fantastik Dörtlü setindeki davranışı, medyada aşırı derecede olumsuz olarak kapsamlı bir şekilde yayılmıştı. Açıklamalarda ne kadar gerçek olursa olsun, yaptıkları hasar kalıcıydı ve Trank film endüstrisinde bir parya olarak görülüyordu. Josh Trank’a önderlik eden bu zorlu tecrit dönemi onu Al Capone’un son günleri hakkında derin düşünmeye itti.

“Birkaç ay boyunca hiçbir aktivite olmadan otururken ve çok fazla terapi alırken, bir fikir Al Capone’la ilgili kendi okumalarıma dayanarak kafama girdi. Alcatraz’dan serbest bırakıldıktan sonra hayatının o zamanını biliyordum, Palm Adası’nda sadece kendi bahçesinde, sigara puroları içiyordu ve diğer insanlarla gerçekten etkileşime girmiyordu. Chicago’nun hükümdar kralı ve dünyadaki en güçlü ve korkulan adamlardan biri olan Al Capone’un hayatının şu ana kadar ilk kez çıkarılmasının nasıl olacağını düşündüm. Bunun bir insan ve yazar olarak benim için önemli bir hikâye olduğunu fark ettim çünkü onunla keşfedecek çok şeyim vardı. Yazmaya başladığımda, bunun tamamen farklı bir pencereden görülen, tarihte ikonik bir figür hakkında bir hikaye olduğunu fark ettim.”

Al Capone

Böylece Trank kişisel mücadelelerini, tüm zamanların en korkulan gangsterlerinden birinin hayatını kurgulamakta kullanabildi. Başrolünde de Tom Hardy ile çalışmaya karar verdi. Film 12 Mayıs’ta talep üzerine halka sunulacak.

Seyrederiz, Türkiye’nin dizi ve film platformudur. Sitemiz üzerinden dizi ve filmlere dair haberler, incelemeler, öneriler, eleştiriler gibi çeşitli içeriklere ulaşabilirsiniz.