Cannes Film Festivali ne zaman başlayacak?

Cannes Film Festivali

Geçen sene COVID-19 salgını sebebiyle düzenlenemeyen Cannes Film Festivali‘nin, bu yıl temmuz ayında yüz yüze olarak gerçekleşeceği açıklandı. Festivalin yüz yüze düzenlenecek olması ise ülkeye seyahatlerin ne şekilde olacağı konusunda bir takım soru işaretleri yarattı. Avrupa Birliği üyesi olan ülkeler ve ABD için sınır kapılarının açılması planlanıyor.

Cannes Film Festivali

Cannes Film Festivali nedir?

Fransa’nın Cannes kentinde, genellikle her yıl mayıs ayında düzenlenen uluslararası bir film festivalidir. Çeşitli ülkelerden, farklı türlerdeki filmlerin sunulduğu festival, yüz yüze olarak 6 – 17 Temmuz tarihleri arasında gerçekleşecek.

Cannes Film Festivali ödülleri

Festivalin, Annette ile açılış yapması planlanıyor. Bununla beraber festivalde; Benedetta, The French Distpach, The Power of the Dog, The Card Courtner gibi isimleri de göreceğiz. Festivalde verilecek olan ödüller ise; Altın Palmiye, En İyi Erkek Oyuncu, En İyi Kadın Oyuncu, En İyi Yönetmen, En İyi Senaryo, En İyi Kısa Film ve Jüri Ödülü’nden oluşuyor.

Bu sene temmuz ayında düzenlenecek olan festivalin film seçmeleri 3 Haziran saat 11.00‘da YouTube ve Twitter üzerinden yayımlandı. Canlı olarak izleme fırsatı bulamadıysanız, yukarıdan izleyebilirsiniz.

Daha fazla film haberleri için takipte kalın.

Total
0
Shares
Önceki
feel good

Feel Good 2. sezonu yayımlandı

Sonraki
Menajerimi Ara

Menajerimi Ara 40. bölüm 2. ön izlemesi yayımlandı