Candyman

Candyman filminin vizyon tarihi ertelendi

Clive Barker’ın kısa hikâyesinden sinemaya uyarlanan ve Tony Todd’un oyunculuğuyla hafızalara kazınmış 1992 yapımı korku filminin, yıllar sonra gelecek olan bir devam halkası filmi uzun süredir gündemdeydi. Koronavirüs salgını nedeniyle birçok kez ertelenmiş olan Candyman filmi, yeniden ertelendi.

Candyman

Candyman konusu ve oyuncuları

Film, Şikago’da yaşanan bir kent efsanesini araştıran genç bir adamın hikâyesini anlatıyor. Rivayete göre Candyman, ayna karşısında adını beş kez söyleyen kişiye görünmektedir. Ancak onun ortaya çıkması pek de iyi şeylere yol açmaz. Bir üniversitede yerel efsaneler üzerine tez çalışması yapan genç bir adam, eski bir batıl inanç haline gelen Candyman’i araştırmaya karar verir. Çevresindeki insanlar, ona bu konuyu araştırmaması için uyarılarda bulunsa da o, söylenilenleri umursamayarak işe koyulur. Korkulacak bir şey olmadığını herkese kanıtlamak isteyen genç adam, ayna karşısına geçerek yasaklı ismi beş kez telaffuz eder. Bu andan itibaren yaşananlar ise hiç de genç adamın düşündüğü gibi olmaz.

Filmin oyuncu kadrosunda Tony Todd‘un yanı sıra Aquaman, First Match, The Greatest Showman gibi yapımlardan tanıdığımız Yahya Abdul-Mateen II; If Beale Street Could Talk filmiyle karşımıza çıkan Teyonah Parris gibi isimler bulunuyor.

Candyman’in yeni vizyon tarihi ne?

Warner Bros., normal şartlarda 25 Eylül 2020 tarihinde vizyona girmesi planlanan filmin vizyon tarihini 2021 yılına erteledi. Filmin 2021 yılının hangi ayında yayımlanacağı gibi bilgiler ise henüz belli değil. Ancak filmin yeni vizyon tarihinin önümüzdeki haftalarda duyurulması bekleniyor.

Merakla beklenen filmin ertelenme haberi, Warner Bros.’un “Wonder Woman 1984″ü 2 Ekim’den 25 Aralık 2020’e ertelemesinin hemen ardından gerçekleşti. Wonder Woman ertelenmemiş olsaydı Candyman, Tenet ve Mulan’ın ardından beyaz perdede vizyona girecek bir sonraki yüksek profilli film olacaktı.

Yeni gelişmeler ve daha fazlası için sitemizi takipte kalın.

Seyrederiz, Türkiye’nin dizi ve film platformudur. Sitemiz üzerinden dizi ve filmlere dair haberler, incelemeler, öneriler, eleştiriler gibi çeşitli içeriklere ulaşabilirsiniz.