BluTv’den izleyebileceğiniz HBO dizileri

hbo ve blutv

Hangi HBO dizileri BluTv’de mevcut?

Diziseverlerin vazgeçemediği çoğu dizinin kanalı olan HBO, yıllardır popülaritesini sürdürmekte. Konuları ve eşsiz kadrolarıyla mükemmel işlere imza atan HBO’nun sevilen dizilerinin yayın haklarını BluTv’nin satın aldığını duymuştuk. Dizilerin bazılarının tamamı, bazılarının ise bir kısmı BluTv’de yayımlandı. İşte o diziler ve konuları:

Westworld

hbo westworld

Westworld’ün yaratıcısı, abisi Christopher Nolan ile olağanüstü filmlere imza atan Jonathan Nolan’ın ta kendisi. Kadrosunda; Anthony Hopkins, Evan Rachel Wood gibi sevilen oyuncuların bulunduğu dizinin ilk iki sezonu BluTv’de yayımlandı.

Karanlık bir gelecekte geçen dizi, zengin kesime hitap eden bir eğlence parkını mekan ediniyor. Yapay zekaların kullanıldığı, gelen ziyaretçilerin katılabildiği oyunlarla dolu bu parkta; vahşi batı macerası sunan kısımda bir sorun ortaya çıkar. Eğlenmeyi uman müşteriler, peşlerindeki silahlı nişancıdan kurtulmaya çalışırlar ve uzun bir macera bu şekilde başlar.

The Leftovers

the leftlovers

Drama türünde büyük başarı elde eden üç sezonluk dizinin şimdilik sadece ilk sezonu BluTv’de bulunmakta, diğer sezonlarının ise yakın bir zamanda platforma eklenmesi bekleniyor.

Dizi, dünyadaki ani bir nüfus kaybını ele alıyor. Bir kesimin deyimiyle “Rapture” adını alan bu ani kayboluş ile 14 Ekim‘de, Dünya nüfusunun %2’si kaybolmuştur. Geriye kalanlar ise zor bir toparlanma sürecinden geçmektedir. The Leftovers da bu insanların zor da olsa nasıl hayatlarına devam ettiğini izleyiciye sunuyor.

True Detective

The True Dedective

Antoloji formatında olan Amerikan suç draması olan dizinin tamamı (3 sezon) BluTv’de yayımlandı.

Dizide, Louisiana Cinayet Masası’nda görev yapan dedektif Rust Cohle (McConaughey) ve Martin Hart (Harrelson) bir seri katilin peşine düşerler. Beraber çalışan ikilinin, takip derinleştikçe kendi hayatlarının da içinden çıkılmaz bir duruma gelmesi kaçınılmaz olacaktır. 17 yıl boyunca bir seri katili yakalamak için iz süren dedektifler, yıllar sonra davanın tekrar ele alınması ile beraber kendilerini sorgu masasında bulurlar.

Sex and The City

sex and the city

Eşsiz tarzıyla dikkat çeken roman uyarlaması dizi Sex and The City’nin tamamı, (6 sezon) BluTv arşivinde yerini bulmuş durumda.

Dizi, 30’lu yaşlarının başında dört kadın ve onların iflah olmaz aşk maceralarını odak alıyor. Bir fenomen haline gelen “Sex & The City”; dört yakın arkadaş olan Carrie, Samantha, Charlotte ve Miranda’nın özel hayatlarını ekrana taşıyarak şehirli ve kariyerli kadının sorunlarına, aşk hayatlarına mercek tutuyor.

The Sopranos

the sopranos

HBO denince akla ilk gelen yapımlardan olan, Amerikan suç dizisi The Sopranos da tüm sezonlarıyla (6 sezon) BluTv’de yerini aldı.

Dizide, İtalyan-Amerikan bir mafya babası olan Tony Soprano, büyük bir mafyayı yönetmektedir. Bir gün, Soprano’nun psikiyatriste gitmesiyle bakış açısı ve düşüncelerinde değişiklikler meydana gelmeye başlar. Heyecanlı ve sürükleyici sahnelerle, Tony Soprano ve ailesinin başından geçenler, etkileyici bir havada anlatılmaktadır.

Six Feet Under

six feet under

Drama türünde önemli bir yere sahip bu yapımın da tamamı (5 sezon) BluTv’ye eklendi.

Dizi; cenaze evi işleten bir ailenin, babalarının ölümüyle birlikte değişen hayatlarının, tüm aile fertlerinin birbirlerini yeniden tanımalarının, hayata atılan farklı bakışların, yüzeysel ilişkilerin yavaş yavaş derinleştiği bir kara mizah hikayesini anlatıyor.

Game of Thrones

game of thrones

Duymayanın kalmadığı, dünyanın en sevilen dizilerinden olan Game Of Thrones’un tüm sezonları da BluTv’de yerini almış durumda.

Krallık dediğin savaşsız olur mu? En güçlü krallığı kurup, huzuru sağlamış olsan bile bu gücü elinde nasıl koruyacaksın? Burada yanlış yapana yer yok, affetmek yok. Kuzey Krallığının hükümdarı Lord Ned Stark, uzun ve zorlu savaşlardan sonra anayurduna dönüp krallığını bütünlük içerisinde tutmayı başarmıştır. Kral Robert Baratheon ile yıllarca omuz omuza çarpışan ve Baratheon’un kral olmasını sağlayan Ned Stark’ın tek istediği, kuzey sınırlarını koruyan krallığında ailesiyle ve halkıyla yaşamaktır.

Girls

girls

Kadrosunda, Adam Driver gibi ünlü oyuncuların da bulunduğu sevilen dizi Girls’ün ilk 3 sezonu BluTv’ye eklendi. 6 sezonluk dizinin diğer sezonlarının da yakın zamanda eklenmesi bekleniyor.

20’li yaşlarının ortalarında bir grup kadının hayatına odaklanan dizinin yapımcılığını Judd Apatow, senaristliğini ise Lena Dunham üstleniyor. Orta sınıf şehirli amerikan gençliğine çevrilen kameralar, dizilerde görmeye alıştığımız Sex and the City tarzından hayli uzak. Diyalogların ön planda olduğu, olabildiği kadar gerçekçi bir hikaye.

Entourage

images 2020 07 30T172612.586

Komedi-drama türünde önemli rol almış Emmy ödüllü dizi Entourage’in de tüm sezonları (8 sezon) BluTv’de yerini aldı.

Vince Chase (Adrian Grenier); genç, seksi ve kariyer basamaklarını hızlı tırmanan bir stardır. Yakın arkadaşları Eric ve Turtle ve üvey kardeşi Johnny, Vince’i Hollywood’un dikenli yollarında yalnız bırakmamaya kararlıdır. Bu eğlenceli dörtlü; çıkar ilişkileri, paparaziler, para ve şöhretle bezeli iniş ve çıkışlara beraber göğüs gererler.

Chernobyl adlı mini dizinin de ilerideki günlerde platforma eklenmesi bekleniyor. BluTv’nin yeni yapımı Saygı ile ilgili habere aşağıdaki linkten ulaşabilir, bu tarz listelere ulaşmak için sayfamızı takipte kalabilirsiniz.

Total
0
Shares
Önceki
netflix ağustos takvimi
mm

Netflix Türkiye Ağustos 2020 programı

Sonraki
the umbrella academy
mm

The Umbrella Academy 2. sezonu artık Netflix’te