black panther

Black Panther çekimleri 2021 Temmuz’da başlayacak

Marvel Sinematik Evreni’nin on sekizinci süper kahraman filmi olan “Black Panther”, 16 Şubat 2018 tarihinde vizyona girmişti. Gişe rekorları kıran film, En İyi Film dalında Oscar’a aday bile gösterilmişti. Tüm bu olanlardan sonra 2. film fikri de şaşırtmadı.

Normalde filmin çekimlerine 2021 Mart ayında, Avustralya’da başlanması bekleniyordu. Ancak karaktere can veren Chadwick Boseman‘in trajik ve beklenmedik ölümü, bu planların aksamasına sebep oldu. Filmin senaryosu aslında tamamlanmıştı ama değişiklik yapılması gerekti. Bu yüzden de çekimler yaklaşık olarak 4 ay ertelendi. Black Panther 2 çekimleri, 2021’nin Temmuz ayında başlayacak.

black panther

Black Panther 2’de, Chadwick Boseman yeniden oluşturulacak mı?

Chadwick Boseman‘in beklenmedik ölümünden sonra serinin 2. filminin nasıl çekileceği akıllarda soru işareti bırakmıştı. Birçok kişi görsel efekt ile oyuncunun filmde bulunabileceğini düşünmüştü. Ancak Marvel Studios yönetici yapımcısı Victoria Alonso, görsel efekt ya da herhangi bir başka yöntem ile Boseman’i filme dahil etmeyeceklerini açıkladı. Aynı zamanda “Sadece bir Chadwick var ve artık aramızda değil.” sözleri ile de bunu pekiştirdi.

2022 yılında izleyici ile buluşması beklenen ikinci filmde; Letitia Wright’ın can verdiği, T’Challa’nın kardeşi Shuri’nin çok daha büyük bir role sahip olacağı düşünülüyor.

Yeni gelişmeler ve çok daha fazlası için takipte kalın.

Seyrederiz, Türkiye’nin dizi ve film platformudur. Sitemiz üzerinden dizi ve filmlere dair haberler, incelemeler, öneriler, eleştiriler gibi çeşitli içeriklere ulaşabilirsiniz.