Bird Box

Bird Box 2 için çalışmalara başlandı!

Netflix’te yayımlandığı zaman büyük ses getiren Bird Box’ın devam filmi için çalışmalara başlandı!

Josh Malerman’ın aynı isimli romanından uyarlanan Bird Box filmi, 2018 yılında Netflix üzerinden yayımlanmıştı. Yayımlandığı tarihte 80 milyon izlenme ile rekor sayıda izlenme sayısı elde ederek, Netflix’in en çok izlenen orijinal filmi oldu. İzleyiciler, film biter bitmez Bird Box 2 filmi için büyük beklentiler içine girdiler. Şimdi ise Bird Box 2 filmi için çalışmalara başlandığı resmen duyuruldu!

Bird Box

Bird Box devam filminin konusu ne olacak?

2. kitabı 21 Temmuz 2020 tarihinde çıkacak serinin konusu hakkında kitabın yazarı Josh Malerman birkaç ipucu verdi bile.

Yazarın söylediğine göre, Malorie kitabında, baş karakter Malorie hakkında pek çok yeni ayrıntı öğreneceğiz. Aynı zamanda yalnızca Boy ve Girl olarak isimlendirilen çocuklaraneden böyle genel isimlerle hitap edildiği de okuyucuya sunulacak. Pek çok flashback olması beklenen kitapta, ilk filmde az gördüğümüz karakterleri de daha detaylı tanıyacağımız düşünülüyor.

Bird Box

Karakterler sığındıkları körler okulundan bir şekilde dışarı çıkmak zorunda kalacaklar ve yeni maceralara atılacaklar. Bu sırada görülen flashbacklerde de ilk filminde kısa süre gördüğümüz karakterler hakkında daha çok bilgi sahibi olacağız.

Yazarın sözünü etmediği ancak okuyucular ve seyirciler tarafından tahmin edilen bir başka hikaye daha var. Buna göre Malorie ve çocuklarının sığındıkları körler okulunun, bir şekilde insanları yok eden esrarengiz güçle bir alakası olabileceği söyleniyor. Bu da karakterleri okuldan kaçmaya zorluyor ve tüm hikâye başlıyor. Bu hikaye son derece olası görünüyor çünkü kitapta ve filmde insanları yok eden esrarengiz güç ile ilgili hiçbir detaylı bilgi verilmemişti. Devam filminde özellikle bu konunun işlenme ihtimalinin oldukça yüksek olduğu düşünülüyor.

Bird Box

Oyuncu kadrosunda kimler yer alacak?

Büyük bir ihtimalle Bird Box 2 filminde göreceğimiz karakterlerin çoğu yeni karakterler olacak. Çünkü hikaye gereği ilk filmde herkes öldü. Ölmediler, aslında saklanıyorlardı gibi bir durum hikayeye tamamen ters düşeceği için ilk filmde gördüğümüz karakterlere hayat veren oyuncuları devam filminde tekrar görebilmemiz için bol bol flashback sahnesi gerekiyor.

Eğer aksi bir durum olmazsa Sandra Bullock yeniden Malorie karakteriyle karşımıza çıkacak. Boy ve Girl karakterlerini canlandıran çocuk oyuncuların yeni filmde olmayacağı çünkü Bird Box 2 hikayesinde zamanda bir sıçrama yaşanacağı, bu yüzden Boy ve Girl karakterlerini yeni oyuncuların canlandıracağı düşünülüyor. Malorie’nin partneri olarak gördüğümüz Tom öldüğü için Tom’u canlandıran oyuncu Trevante Rhodes’u ancak flashbacklerde yer alırsa yeniden göreceğiz.

Bird Box 2 filminin, 2020 yılının Aralık ayında ya da 2021 yılının ilk çeyreğinde Netflix’te olacağı tahmin ediliyor. Ancak Koronavirüs salgını bu durumu değiştirebilir. Devam filmi ile ilgili yeni gelişmeleri sitemizden takip edebilirsiniz.

Bird Box filminin fragmanını hemen aşağıdan izleyebilirsiniz.

Seyrederiz, Türkiye’nin dizi ve film platformudur. Sitemiz üzerinden dizi ve filmlere dair haberler, incelemeler, öneriler, eleştiriler gibi çeşitli içeriklere ulaşabilirsiniz.