Netflix

Netflix Türkiye Temmuz 2020 programı

Netflix Türkiye’de bu ay neler var?

İçerisinde bulunduğumuz Koronavirüs salgını sürecinde insanların evlerinde kalmaları nedeniyle sürekli olarak yeni abonelere ulaşan Netflix‘in Temmuz ayında izleyebileceğimiz yeni yapımlarını ve yeni sezonlarını sırasıyla bu yazımızda derledik. İşte önümüzdeki ay Netflix Türkiye’de yayımlanacak olan dizi ve filmlerin listesi:

Netflix Türkiye Haziran 2020 programı:

Warrior Run

2 Temmuz

Dizinin merkezinde iyi ve kötü arasındaki bir savaşın ortasında kalan 19 yaşındaki Ava adlı bir genç kız bulunuyor. Ava gözlerini morgda açarken yaşaması için ikinci bir şansa sahip olduğunu fark ediyor ama işler bu kadar basit değil, Ava’nın omuzlarında kutsal görev olan bir yük vardır. Kısa bir süre sonra Ava, dünyadaki şeytanlara karşı savaşmakla görevlendirilen kadim bir tarikatla bağlantılı olduğunu keşfeder ancak cenneti ve cehennemi temsil eden kudretli güçler onu bulup kontrol etmek istemektedir. Dizi 2 Temmuz’da yayımlanacak.

Exatlon Challange

3 Temmuz

Televizyon dünyasının unutulmaz programlarından biri olan X Factor’ün devamı olarak sayılabilecek Exatlon Challenge, 2017 yılından beri Acun Medya tarafından yapılıyor. Bu sefer Türkiye’nin en popüler influencerlarıyla oldukça çekişmeli ve bir o kadar da eğlenceli halleriyle ekrana gelecek. Yarışmada sosyal medyada milyonlarca takipçisi bulunan sosyal medya fenomenleri, en cesaretli influencer olmak için kıyasıya mücadele edecek.
Yarışmacıların siyah ve beyaz olmak üzere iki takım hâlinde Survivor parkurlarını anımsatan parkurlarda yarışacağı ve bütün hırslarını yarışları ve ödülleri kazanmak için ortaya koyacakları yapımda kaybedenlere birbirinden değişik cezalar verilecek. Yılana, böceğe dokunmak bunlardan yalnızca birkaçı. Acun Medya’nın yapımcılığını üstlendiği Exatlon Challenge 3 Temmuz’da platformdaki yerini alacak.

Las Chicas Del Cable final sezonu

3 Temmuz

1920’lerin İspanya’sında geçen dizide, o zamanlarda ülkedeki tek telefon firmasında çalışmaya başlayan 4 farklı kadının yolları kesişiyor ve tamamen farklı karakterlere sahip olan bu 4 kadın, git gide yakın arkadaş olmaya başlıyor. Madrid sokaklarında geçen bu yapımda Marga, Ángeles, Lidia ve Carlota isimleri ana karakterler olarak karşımıza çıkıyor. Dizinin yeni sezonu ise izleyicileri 7 ay uzağa götürecek. Diktatörlükle yönetilen İspanya gözler önüne serilecek ve Francisco ve arkadaşları o sırada Lidia’yı ararken Lidia da, Carmen’den intikam almaya çalışacak.

The Protector (Hakan Muhafız) final sezonu

9 Temmuz

İlk orijinal Türk yapımı olan Netflix dizisi The Protector, bu sezonu ile ekranlara veda edecek. İstanbul’lu bir gencin gizli bir bağı keşfetmesi, şehri ölümsüz bir düşmandan kurtarmak için adeta İstanbul’un muhafızı olmasını konu alan dizinin yayımlanacak bu yeni sezonunda kahramanlarımızın dünyası pek çok açıdan tersine dönecek. Amaçlarını gerçekleştirmek uğruna düşman saflardan destek almak ve bir ‘ölümsüzü’ uyandırmak zorunda kalan Hakan’ın başından beri yanında olan Zeynep, artık karşısındadır. Hakan geçmişin karanlığını aydınlattığında ise taraflar arasındaki dengeler tamamen değişecektir. Dizi son sezonuyla 9 Temmuz’da Netflix kütüphanesindeki yerini almış olacak.

The Old Guard 

10 Temmuz

Mitolojik ögelerden beslenen ve bir grafik roman uyarlaması olan The Old Guard, esrarengiz bir kadının liderlik ettiği bir grup paralı askerin hikâyesini konu alıyor. Bu paralı asker grubunu diğerlerinden ayıran ise asırlardır yaşayan ölümsüzlerden oluşması. Grup üyeleri için sonsuz hayatın heyecanı gitgide azalırken, daha önce tanımadıkları bir ölümsüzün ortaya çıkması, bu paralı asker grubunu beklemedikleri bir maceraya sürükleyecek film 10 Temmuz’da yayımlanacak.

Cursed ilk sezon

17 Temmuz

Daha önce çokça televizyonda, beyaz perdede, çizgi romanlarda gördüğümüz efsaneye yeni bir bakış açısı getirecek dizi Frank Miller ve Thomas Wheeler imzalı. Dizi, Kral Arthur efsanesinin Nimue’nin (Katherine Langford) bakış açısından anlatıldığı yeni bir uyarlaması olacak. Nimue, annesinin ölümünün ardından kutsal bir kılıcı Merlin’e teslim etmek için zorlu bir yolculuğa çıkar. Bu yolculukta ise kendisine beklenmedik bir ortak bulur: Arthur. Doğanın yok edilmesi, din terörü, anlamsız savaşlar ve imkansızı başarmak için cesur bir lider olmak gibi günümüz temalarını da içine alan dizi aynı zamanda bir yetişkinliğe geçiş öyküsü. Dizinin ilk sezonu 17 Temmuz’da Netflix üzerinden yayımlanacak.

The Kissing Booth 2

24 Temmuz

Elle’in ilk öpücüğü, liselerinin bahar festivalinde düzenledikleri bir oyun sayesinde, en yakın arkadaşının abisi ile öpüşerek gerçekleşir ve bunun ardından ikili arasında bir ilişki oluşur fakat ortada küçük bir sorun vardır. Elle ile en yakın arkadaşının arkadaşlık kurallarına göre böyle bir şeyin birbirlerinin akrabalarıyla olması kesinlikle yasaktır. Noah ile zaman geçirdikçe arkadaşlığının tehlikeye girdiğini fark eden Elle, bir seçim yapmak zorunda kalır. Ya kurallara uyacak ya da kalbinin sesini dinlemesi gerekecektir. The Kissing Booth 2 ise Elle ve Noah ikilisinin ve ayrıca Lee’nin aşk hayatında olup bitenleri anlatmaya devam edecek. Noah’ın Harvard’a gitmesi, Elle ve Noah’ın uzak mesafeli ilişkinin zorluklarıyla karşı karşıya gelmesine neden olacak. Film 24 Temmuz’da yayımlanacak.

The Umbrella Academy 2. sezon

31 Temmuz

Netflix

1 Ekim 1989 tarihinde dünya genelinde eşi benzeri olmayan bir olay gerçekleşir ve dünyanın çeşitli yerlerinde, hiçbir hamilelik belirtisi göstermeyen 43 kadın süper güçleri olan 43 bebek dünyaya getirir. Bir kısmı terk edilen ve bir kısmı ise ölen bu bebeklerden 7 tanesi zengin bir girişimci olan Sir Reginald Hargreeves tarafından evlat edinilir. Yıllar sonra babalarının ölümünün ardından tekrar bir araya gelen bu 7 kardeş dünyanın sonunun gelmesini engellemeye çalışır. Dizi merakla beklenen 2. sezonuyla 31 Temmuz’da Netflix kütüphanesindeki yerini alacak.

Seyrederiz, Türkiye’nin dizi ve film platformudur. Sitemiz üzerinden dizi ve filmlere dair haberler, incelemeler, öneriler, eleştiriler gibi çeşitli içeriklere ulaşabilirsiniz.